Nowy polski talent? Imponujący wynik Polaka w Hiszpanii.

- MotoRmania

Michał ” Budziach ” Budziaszek w barwach I + Dent Racing Team zajął drugie miejsce podczas ostatniej rundy CIV w klasie 300. Tempo Budziacha od pierwszego treningu było świetne. Czy to na deszczu po mocnej ulewie z rana, czy to na suchym pod koniec piątkowych treningów. Kwalifikacje to potwierdziły. Michał okazał się bardzo szybki na torze Cartagena i przymierzał się do walki o zwycięstwo. Ostatecznie w niedzielę linie mety minął na drugiej pozycji – to jego najlepszy wynik podczas zawodów w których startował w Hiszpanii.

Młody Polak tak relacjonuje swój występ: „W piątek rano nad torem przeszła mocna ulew. Przeschło dopiero na ostatni trening, więc było mało czasu, aby dobrze ustawić motocykl na sobotnie kwalifikacje i niedzielny wyścig. Zespół stanął na wysokości zadania i na R3 czułem się wyśmienicie, co zaowocowało moim szybkim tempem. Finalnie do wyścigu miałem ruszyć z drugiego pola. Warm up nie był dla mnie szczęśliwy i po małym błędzie wylądowałem na poboczu. Uszkodzenia okazały się niewielkie i mechanicy szybko naprawili motocykl.

Mój start w wyścigu nie był za dobry, jednak po kilku zakrętach odzyskałem drugą pozycję, ruszyłem w pogoń za pierwszym zawodnikiem, który zdążył odjechać na kilka sekund. Niestety po 5-6 kółkach zaczął odzywać się bark, na który upadłem podczas warmupu. Linie mety minąłem więc na drugiej pozycji, z której jestem zadowolony. Cieszy mnie tempo jakie miałem przez cały weekend czy to w deszczu, czy na suchym.”

Gratulacje Michał!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl