Nowy polski talent? Imponujący wynik Polaka w Hiszpanii.
MotoRmania
30 listopada 2020

Michał ” Budziach ” Budziaszek w barwach I + Dent Racing Team zajął drugie miejsce podczas ostatniej rundy CIV w klasie 300. Tempo Budziacha od pierwszego treningu było świetne. Czy to na deszczu po mocnej ulewie z rana, czy to na suchym pod koniec piątkowych treningów. Kwalifikacje to potwierdziły. Michał okazał się bardzo szybki na torze Cartagena i przymierzał się do walki o zwycięstwo. Ostatecznie w niedzielę linie mety minął na drugiej pozycji – to jego najlepszy wynik podczas zawodów w których startował w Hiszpanii.

Młody Polak tak relacjonuje swój występ: „W piątek rano nad torem przeszła mocna ulew. Przeschło dopiero na ostatni trening, więc było mało czasu, aby dobrze ustawić motocykl na sobotnie kwalifikacje i niedzielny wyścig. Zespół stanął na wysokości zadania i na R3 czułem się wyśmienicie, co zaowocowało moim szybkim tempem. Finalnie do wyścigu miałem ruszyć z drugiego pola. Warm up nie był dla mnie szczęśliwy i po małym błędzie wylądowałem na poboczu. Uszkodzenia okazały się niewielkie i mechanicy szybko naprawili motocykl.

Mój start w wyścigu nie był za dobry, jednak po kilku zakrętach odzyskałem drugą pozycję, ruszyłem w pogoń za pierwszym zawodnikiem, który zdążył odjechać na kilka sekund. Niestety po 5-6 kółkach zaczął odzywać się bark, na który upadłem podczas warmupu. Linie mety minąłem więc na drugiej pozycji, z której jestem zadowolony. Cieszy mnie tempo jakie miałem przez cały weekend czy to w deszczu, czy na suchym.”

Gratulacje Michał!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły