Naukowcy z USA wyliczyli: potrzebne jest 45 dni blokady i siedzenia w domu.

- MotoRmania

Jeżeli zastanawiasz się ile to potrwa to wiarygodną odpowiedź mają amerykańcy specjaliści .

Badacze – Gerard Tellis z Marshall School of Business University of Southern California, Ashish Sood z University of California oraz Nitish Sood, student biologii komórkowej i molekularnej na Augusta University – oparli ustalenia na obserwacjach rozwoju epidemii COVID-19 w 36 krajach i 50 stanach USA.

Z opracowania opublikowanego w „Social Science Research Network” wynika, że w krajach stosujących agresywne metody walki z epidemią, pierwsze efekty działań można zobaczyć po prawie trzech tygodniach od wybuchu epidemii, a kontrolę nad jej rozprzestrzenianiem się po miesiącu. Natomiast ograniczenie epidemii możliwe jest po 45 dniach. Badacze zdefiniowali agresywne metody jako pełną blokadę krajów, nakazy pozostawania w domach, masowe testy i kwarantannę. Przy mniej zdecydowanych metodach proces wygaszania epidemii – ich zdaniem – może trwać znacznie dłużej.

Zastrzegli, że pewne różnice pomiędzy krajami mogą wynikać z takich czynników jak: wielkość kraju, uwarunkowania kulturowe (np. formy powitań – ukłon, uścisk dłoni, całowanie się), temperatura, wilgotność i szerokość geograficzna. Opisali różne metody walki z epidemią wprowadzane przez poszczególne kraje – zakaz przemieszczania się we Włoszech, masowe testy i kwarantanna w Korei Południowej i Singapurze, czy połączenie obu tych metod w Chinach. „Singapur i Korea Południowa przyjęły ścieżkę masowych testów i kwarantanny, która wydaje się być jedyną udaną alternatywą dla kosztownych blokad i nakazów pozostawania w domu” – stwierdzają, ale jednocześnie ostrzegają : „W przypadku braku szczepionki, lekarstwa lub masowych testów i stosowania kwarantanny – zakazy, włącznie z koniecznością pozostania w domach, będą konieczne miesiącami”.

 

 

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl