Robert Kubica: „Aleix Espargaro bogiem, quady zaje*iste”
Mick
3 kwietnia 2020

Jedyny Polak w Formule 1 i rajdowy mistrz świata WRC2, Robert Kubica zorganizował wczoraj świetną relację Live na Instagramie, podczas której przez godzinę rozmawiał z innym zawodnikiem Orlen Teamu, żużlowym mistrzem świata Bartkiem Zmarzlikiem. Panowie 0powiadali nie tylko o swoich dyscyplinach i wspólnej pasji, jaką jest kolarstwo, ale również o MotoGP czy quadach. 

Wyluzowany i zabawny Kubica wydawał się całkowitym przeciwieństwem skupionego i oszczędnego w słowach kierowcy F1, którego znamy z relacji z wyścigów czy wywiadów z dziennikarzami. Krakowianin świetnie także sprawdził się w roli prowadzącego godzinną relację na żywo, wypytując Zmarzlika o masę ciekawych, żużlowych kwestii z perspektywy zawodnika sportów motorowych.

Pod koniec relacji kierowcy odpowiadali także na pytania od widzów. Co ciekawe, padło pytanie, czy Kubica i Zmarzlik śledzą  MotoGP. Obaj potwierdzili, że tak. O ile faworytem Bartka okazał się Marc Marquez, o tyle Robert przyznał, że fabryczny zawodnik Aprilii, Aleix Espargaro, jest dla niego „bogiem”. Nie chodzi jednak o wyczyny Hiszpana na torze, a… rowerze. „Wczoraj jechał na Zwifcie [aplikacja do wspólnej jazdy na rowerze online] przez pięć godzin!” – ekscytował się Robert, który jest wielkim miłośnikiem kolarstwa.

Wcześniej kierowca rezerwowy ekipy Alfa Romeo Orlen opowiedział także o tym, jak kilkanaście lat temu miał okazję pojeździć w terenie quadem. Co prawda skoki nie przypadły mu do gustu, ale cała przygoda była jego zdaniem „zajeb*sta”.

Całego Live’a możecie obejrzeć tutaj.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się: