Mocny występ Polaka w Hiszpanii – Jeremiasz Wojciechowski pokazał potencjał.

- MotoRmania

Zaledwie 13-letni Jeremiasz Wojciechowski zakończył debiutancki sezon w prestiżowej, motocyklowej serii European Talent Cup swoim najlepszym weekendem wyścigowym w tym roku. 

Jedyny Polak, który wystartował w pełnym cyklu European Talent Cupu, zakończył sezon 2021 wyścigami na trudnym i technicznym torze w Walencji, gdzie zaledwie tydzień wcześniej ścigali się motocykliści mistrzostw świata MotoGP. 

Na torze imienia Ricardo Tormo do walki o zakwalifikowanie się do wyścigów głównych stanęło aż 43 młodych zawodników z całego świata. W niedzielę na polach startowych ustawiło się tylko trzydziestu najszybszych z nich, w tym po raz pierwszy w tym roku także 13-latek z Pakości, który zakończył kwalifikacje na 26. miejscu, a następnie uzyskał rewelacyjny, dziesiąty czas w niedzielnej rozgrzewce. Pierwszy z niedzielnych wyścigów reprezentant ekipy MotoRmania KidzGP ukończył na 21. pozycji, do samej mety jadąc w grupie walczącej o dziewiętnastą lokatę. Kilka godzin później podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej, poprawiając swój najlepszy czas okrążenia o równą sekundę, stratę do lidera redukując o 20 sekund i mijając linię mety na dwudziestym miejscu. 

„Weekend w Walencji był dla mnie prawdziwym przełomem i potwierdzeniem, że wykonaliśmy w tym roku kawał dobrej roboty – mówi Jeremiasz Wojciechowski, który był jednym z najmłodszych zawodników w stawce. – Awans z Pucharu Polski Pit Bike do przedsionka mistrzostw świata Grand Prix, jakim bez wątpienia jest seria European Talent Cup, był dla mnie skokiem na bardzo głęboką wodę. Razem z zespołem robiliśmy jednak regularne postępy. Od mojego ostatniego startu w ETC minęły blisko cztery miesiące, ale wykorzystaliśmy ten czas na bardzo intensywne treningi i przygotowania. W Walencji byłem dzięki temu w stanie po raz pierwszy zakwalifikować się do wyścigów głównych i to mimo bardzo trudnych warunków i zmiennej pogody. Co prawda swój debiutancki sezon kończę bez punktów, ale z ogromnym bagażem doświadczeń. Wyniki z ostatniej rundy to dla mnie także potężny zastrzyk motywacji przed sezonem 2022. Liczę, że uda nam się zapewnić wsparcie, które pozwoli mi wystartować w European Talent Cupie także w przyszłym roku i tym razem walczyć już regularnie o miejsca w punktowanej piętnastce”. 


W sezonie 2022 Jeremiasz Wojciechowski planuje ponownie wystartować w European Talent Cupie, którego wyścigi odbywać się będą w te same weekendy, co zawody juniorskich mistrzostw świata Moto3 i mistrzostw Europy Moto2. 

Wszystkie trzy serie wejdą w skład cyklu FIM JuniorGP, którego organizatorzy zaplanowali siedem weekendów wyścigowych, które odbędą się na najsłynniejszych, znanych z MŚ MotoGP torach w Hiszpanii i Portugalii. 

Rywalizacja rozpocznie się w maju w portugalskim Estoril, a zakończy w październiku w Walencji. Podczas każdej z siedmiu rund odbędą się po dwa wyścigi główne serii European Talent Cup. Wszystkie będzie można oglądać na żywo w internecie. 

Więcej informacji o Jeremiaszu Wojciechowskim na oficjalnym profilu na Facebooku .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl