Marco Belli: historia pewnego zawodnika flat track
Piotr Jędrzejak
4 maja 2016

O Marco Bellim dowiedzieliśmy się dzięki Dainese. Włosi prowadzą na swoim YouTubowym (niezbyt regularną wprawdzie) serię historii o ważnych miejscach lub osobach.

Tym razem opowieść dotyczy pewnego Włocha, który urodził się we włoskiej kolebce motocyklizmu, w Varese, i zakochał się we flat tracku. Swoje zamiłowanie rozwinął do tego stopnia, że stał się profesjonalistą, zdobył wiele tytułów we Włoszech, a później rozpoczął ekspansję – mieszkał w Anglii i w USA, gdzie również dominował na torach flat trackowych. W swojej 15-letniej karierze uczestniczył też w Pikes Peak oraz AMA Supermoto. Jeździł na różnych motocyklach, również budowanych przez siebie. W tym czasie zaprzyjaźnił się z wieloma zawodnikami, jak Valentino Rossi, czy Freddie Spencer.

Teraz Marco Belli postanowił podzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami – otworzył szkołę Di Traverso Flat Track, gdzie zarówno amatorzy, jak i bardziej zaawansowani zawodnicy nazywają go Profesorem. Cele są jasno określone: uczyć ludzi jazdy w poślizgu oraz promować sport, jakim jest Flat Track. Posłuchajcie, co Marco ma do powiedzenia oraz obejrzyjcie kilka ciekawych ujęć z jazdy.

A wiecie, co jest w tym wszystkim najlepsze? My mamy dla Was coś podobnego! Już niebawem rusza flat trackowe Ranczo MotoRmanii, a Slajd Zone jest w pełnym rozwoju. Chcecie zapisać się na szkolenie jazdy w poślizgu? Więcej szczegółów tutaj!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły