Marc Marquez kończy dzisiaj 27 lat!

- MotoRmania

Marc Marquez, gdy skończył 4-lata poprosił rodziców, żeby kupili mu motocykl i tak się zaczęła jego droga do niesamowitej kariery.

MM93 tak mało ważył, że w startach w CEV (mistrzostwa Hiszpanii) jego motocykl musiał być dociążany o 21 kg, żeby osiągąć minimalną wagę, wymaganą do startów a problem pojawił się również w pierwszym roku ścigania w mistrzostwach świata, wtedy jego motocykl został dociążony o 16kg- stąd wziął się pseudonim mrówka.

Dzisiaj ma na koncie 8 mistrzostw w różnych kategoriach, w tym 6 w MotoGP. Pierwsze mistrzostwo zdobył w klasie 125 CC w 2010 roku, drugie w klasie Moto2 dwa lata później a w 2013 przeniósł się do MotoGP, gdzie w debiutanckim sezonie wywalczył kolejne mistrzostwo.

W MotoGP dominuje od debiutu w 2013 do ostatniego sezonu z roczną przerwą w 2015 roku.

 

My życzymy Marcowi kolejnych lat sukcesów, pokonywania granic, dobrej zabawy i pozytywnych emocji!

93-marc-marquez-esp_dsc3306.gallery_full_top_lg

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl