„Małe Wójciki” po wyścigu w Portimao. Mamy wyniki.

- MotoRmania

Zawodnicy Wójcik Junior Racing Team zakończyli właśnie drugą rundę European Talent Cup w Portimao.

Do wyścigu nie udało się zakwalifikować Mateuszowi Pasiukowi, który tym razem zamienił się miejscami z Olegiem Pawelcem ( Oleg nie wystartował w wyścigu na torze Estoril). Trzeba się zmieścić w stawce 38 najszybszych zawodników, aby móc ruszyć do wyścigu i do tej pory ta sztuka udaje się za każdym razem Milanowi Pawelcowi, a pozostałym dwóm członkom ekipy ze zmiennym szczęściem. Zawodnicy WRT zostali rzuceni na bardzo głęboką wodę i nabierają niezbędnych doświadczeń. Poziom ETC to niemalże poziom Mistrzostw Świata, a zespoły są tak profesjonalne jak te w padoku MotoGP. Polscy juniorzy mają przed sobą dużo pracy- ale nie tylko oni. Również zespół, który w tej chwili zdobywa swoje „know-how”.

Wyścig niestety przebiegł pechowo, po restarcie Milan w zamieszaniu miał przygodę już na pierwszym okrążeniu, która spowodowała spadek na koniec stawki. Strata była tak ogromna, że młodszy z braci Pawelców nie mógł liczyć na odzyskanie zbyt wielu miejsc w ciągu zaledwie 10. okrążeń do jakich był skrócony wyścig. Ostatecznie linię mety Milan i Oleg Pawelcowie przekroczyli kolejno na 32. i 33. miejscu.

Gratulujemy zespołowi zdobycia pierwszych doświadczeń w tej trudnej serii i trzymamy kciuki za szybki progres. Vamos!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl