Koniec z wymianą dowodu. Nowe przepisy obowiązują od 5 dni.
MotoRmania
9 grudnia 2020

Zmiany weszły 4 grudnia. Po wypełnieniu wszystkich pól na pieczątki ze stacji kontroli pojazdów w dowodzie rejestracyjnym, właściciel pojazdu przed kolejnym badaniem technicznym był zobowiązany do wymiany dokumentu.

Nowe przepisy wprowadzają ważną zmianę. Od 4 grudnia 2020 roku takiego obowiązku już nie będzie, natomiast jeśli właściciel pojazdu zechce, może z tego powodu wyrobić nowy dowód rejestracyjny.

Stacje kontroli pojazdów i tak wpisują informację o badaniu technicznym do bazy CEP, a policjanci podczas kontroli mają w nią wgląd.

Stacje Kontroli Pojazdów przy badaniu technicznym wydają zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu i jego wyniku. Warto mieć taki dokument, jeśli wybieramy się za granicę. Za granicą funkcjonariusze z innych państw nie mają wglądu w polską bazę danych, zatem mogą zażądać okazania zaświadczenia. Co ważne w przypadku sprzedaży pojazdu nowe przepisy nakładają obowiązek przekazania zaświadczenia nowemu właścicielowi.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły