Koniec z wymianą dowodu. Nowe przepisy obowiązują od 5 dni.

- MotoRmania

Zmiany weszły 4 grudnia. Po wypełnieniu wszystkich pól na pieczątki ze stacji kontroli pojazdów w dowodzie rejestracyjnym, właściciel pojazdu przed kolejnym badaniem technicznym był zobowiązany do wymiany dokumentu.

Nowe przepisy wprowadzają ważną zmianę. Od 4 grudnia 2020 roku takiego obowiązku już nie będzie, natomiast jeśli właściciel pojazdu zechce, może z tego powodu wyrobić nowy dowód rejestracyjny.

Stacje kontroli pojazdów i tak wpisują informację o badaniu technicznym do bazy CEP, a policjanci podczas kontroli mają w nią wgląd.

Stacje Kontroli Pojazdów przy badaniu technicznym wydają zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu i jego wyniku. Warto mieć taki dokument, jeśli wybieramy się za granicę. Za granicą funkcjonariusze z innych państw nie mają wglądu w polską bazę danych, zatem mogą zażądać okazania zaświadczenia. Co ważne w przypadku sprzedaży pojazdu nowe przepisy nakładają obowiązek przekazania zaświadczenia nowemu właścicielowi.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl