Kolejny Polak w Talent Cupie – Jeremiasz Wojciechowski trafia do przedsionka MotoGP.

- MotoRmania

Zawodnik Motormania KidzGP Team, 13-letni Jeremiasz Wojciechowski wystartuje w nadchodzącym sezonie w prestiżowej, motocyklowej serii European Talent Cup, przedsionku juniorskich mistrzostw świata Moto3. Młody zawodnik z Pakości swoją przygodę z wyścigami rozpoczynał zaledwie trzy lata temu w programie Motormania KidzGP. Wtedy dosłownie stawiał pierwsze kroki na pocket bike’u. Dzisiaj ma na swoim koncie nie tylko krajowe sukcesy, ale także starty zagraniczne.W poprzednim sezonie Wojciechowski wywalczył Puchar Polski klasy 150 junior w cyklu Pit Bike, a także zadebiutował w hiszpańskiej serii Cuna de Campeones oraz mistrzostwach Hiszpanii klasy Moto5, kilka razy imponując w środku stawki. W tym sezonie 13-latek ponownie wystartuje w obu hiszpańskich seriach, ale jednocześnie stanie także do walki w cyklu European Talent Cup, w którym weźmie udział w 11 wyścigach rozgrywanych na najsłynniejszych torach MotoGP, m.in. w Barcelonie, Walencji, czy Jerez de la Frontera. W sumie czeka go aż jedenaście weekendów wyścigowych w Hiszpanii i Portugalii, w tym trzy, podczas których wystartuje we wszystkich trzech seriach jednocześnie. Jeremiasz nadal będzie reprezentował barwy polskiego zespołu MotoRmania KidzGP. Do polskiej części ekipy dołączą jednak doświadczeni, hiszpańscy mechanicy. Pierwsze zawody Cuna de Campeones odbędą się w dniach 17-18 kwietnia na torze Andalusia w Hiszpanii. Tydzień później w portugalskim Estorilu rozpocznie się sezon European Talent Cupu. Wszystkie wyścigi Jeremiasza w serii ETC śledzić będzie można na żywo na kanale FIM CEV Repsol na YouTubie.

„Jestem bardzo podekscytowany, choć wiem, że czeka nas skok na bardzo głęboką wodę – mówi Jeremiasz Wojciechowski. – Już ubiegłoroczny awans do serii Cuna de Campeones był bardzo ambitnym krokiem, ale pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę z najszybszymi młodymi Hiszpanami, dlatego czuję, że nadszedł czas na kolejne wyzwanie. Nie mam jednak złudzeń, bo European Talent Cup to najbardziej prestiżowa seria dla najlepszych młodych motocyklistów z całego świata. Nad nią są już tylko juniorskie mistrzostwa świata Moto3, których wyścigi odbywają się zresztą na bardzo podobnych motocyklach, w te same weekendy i na tych samych torach, co zmagania ETC. To będzie więc fantastyczna okazja do nauki i to właśnie ona będzie moim priorytetem w debiutanckim sezonie w nowej kategorii. Rok temu byliśmy w stanie zbliżyć się do czołówki w Cuna de Campeones, ale poziom w European Talent Cupie jest dużo wyższy, a stawka liczniejsza, dlatego zespół nie nakłada na mnie presji walki o wynik. W tym roku chcę się uczyć, ale na nowe wyzwanie patrzymy długofalowo, dlatego to będzie ważny sezon. Jednocześnie chcę wystartować w wybranych rundach Pucharu Polski Pit Bike i znów walczyć tam w czołówce”.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl