Jak szybko przejechać przez zakręt i nie ZROBIĆ TEGO? (film).
MotoRmania
15 października 2020

Mamy dobrą i złą wiadomość… Zła jest taka, że nie uda Wam się zrozumieć szybkiej jazdy bez sporadycznego przekraczania granic przyczepności i wywrotek. Dobra jest taka, że możecie robić postęp pod naszym okiem i na naszych motocyklach, a także zaczynać przy relatywnie niskich prędkościach. Na filmie zobaczycie jak wyglądał wczorajszy trening osób, które przyjechały zaledwie po raz drugi do Moto Angeles – zaczynają wykorzystywać uślizgi do wyjścia z zakręty na bardzo trudnym do kontroli motocyklu dwusuwowym. Jeżeli chcesz tej zimy lub wiosną wpaść do nas na turnus treningowy to wszystkiego dowiesz się tutaj.

Na czym polega szybka i bezpieczna jazda w zakręcie. Zaczyna się zaplanowaniem i egzekucją dobrej linii. Musimy mieć odpowiedni punt skrętu ( czyli nie skręcać na dwa lub więcej razy). Pomoże nam w tym wyznaczenie sobie naszego punktu hamowania. Jest to jeden z pierwszych elementów jakie wdrażamy na Los Cojones. Następnie pracujemy nad stabilnością – czyli odpowiednim hamowaniem, a także prawidłowym zaangażowaniem pozycji ciała w przejazd. Ciało ma różne ułożenie w zależności od tego co chcesz zrobić. Na końcu pracujemy nad zrozumieniem tego jak rozpocząć sajd na wyjściu w sposób płynny. :):)

Nie ma drogi na skróty. To nie są umiejętności, które nabędziesz po przeczytaniu książki. Musisz zrozumieć jak trenować efektywnie :).

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły