Jak szybko przejechać przez zakręt i nie ZROBIĆ TEGO? (film).

- MotoRmania

Mamy dobrą i złą wiadomość… Zła jest taka, że nie uda Wam się zrozumieć szybkiej jazdy bez sporadycznego przekraczania granic przyczepności i wywrotek. Dobra jest taka, że możecie robić postęp pod naszym okiem i na naszych motocyklach, a także zaczynać przy relatywnie niskich prędkościach. Na filmie zobaczycie jak wyglądał wczorajszy trening osób, które przyjechały zaledwie po raz drugi do Moto Angeles – zaczynają wykorzystywać uślizgi do wyjścia z zakręty na bardzo trudnym do kontroli motocyklu dwusuwowym. Jeżeli chcesz tej zimy lub wiosną wpaść do nas na turnus treningowy to wszystkiego dowiesz się tutaj.

Na czym polega szybka i bezpieczna jazda w zakręcie. Zaczyna się zaplanowaniem i egzekucją dobrej linii. Musimy mieć odpowiedni punt skrętu ( czyli nie skręcać na dwa lub więcej razy). Pomoże nam w tym wyznaczenie sobie naszego punktu hamowania. Jest to jeden z pierwszych elementów jakie wdrażamy na Los Cojones. Następnie pracujemy nad stabilnością – czyli odpowiednim hamowaniem, a także prawidłowym zaangażowaniem pozycji ciała w przejazd. Ciało ma różne ułożenie w zależności od tego co chcesz zrobić. Na końcu pracujemy nad zrozumieniem tego jak rozpocząć sajd na wyjściu w sposób płynny. :):)

Nie ma drogi na skróty. To nie są umiejętności, które nabędziesz po przeczytaniu książki. Musisz zrozumieć jak trenować efektywnie :).

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl