Fanaberia ekscentryków? Alpy – najwyżej położone muzeum motocyklowe świata!

- MotoRmania

Wybierasz się do Tyrolu na narty? Odwiedź to miejsce koniecznie 🙂

 

Tak się składa, że bracia bliźniacy Alban i Attila Scheiber z Hochgurgl – hotelarze, operatorzy szkół narciarskich, przedsiębiorcy kolei linowych i właściciele Timmelsjoch High Alpine Road -są zapalonymi motocyklistami.  Pasją zaraził ich ojciec Alban Scheiber Snr. – były zawodowy kierowca wyścigowy i sławny pionier turystyki tyrolskiej.

W ostatnich latach Alban i Attila Scheiber zbudowali jedną z największych i najcenniejszych kolekcji historycznych motocykli w Austrii, a dzięki projektowi TOP MOUNTAIN CROSSPOINT – zaprojektowanemu przez tyrolskiego architekta Michaela Broetza ma ona teraz ekstrawagancką ekspozycję na jednym ze szczytów tyrolskich Alp.

Zrzut ekranu 2020-01-02 o 08.57.15

W budynku o wspaniałej architekturze, otoczonym imponującą panoramą Alp Ötztalskich, czeka ponad 300 wspaniałych świadectw historii motocyklizmu.  Zatem jeżeli wybieracie się w tamte okolice na narty to już macie pomysł na małą wycieczkę.

 

Namiary : Timmelsjoch[email protected], godziny otwarcia: 9-17.30

Zrzut ekranu 2020-01-02 o 09.01.06

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl