„Efekt autobusu” czyli nowy odcinkowy pomiar prędkości.

- MotoRmania

Warszawscy kierowcy będą musieli się szczególnie pilnować w dwóch nowych miejscach. Po wypadku autobusu, który spadł z mostu GDDKiA postanowiło zamontować urządzenia do  odcinkowego pomiaru prędkości w dwóch nowych lokalizacjach na terenie Warszawy. Chodzi o fragmenty obwodnic charakteryzujące się szczególnie dużym natężeniem ruchu.

Dyskusja dotycząca odcinkowego pomiaru prędkości na warszawskich drogach prowadzona jest od dłuższego czasu, burmistrz Ursynowa proponował zainstalowanie takich urządzeń w trakcie budowy południowej obwodnicy, jednak GDDKiA  odrzuciła wtedy ten pomysł, tłumacząc to możliwym pogorszeniem przejezdności dróg i trudnościami natury technicznej. Kierownictwo Dyrekcji wcześniej wzbraniało się przed tym rozwiązaniem, jednak ostatnie wydarzenia skłoniły   ich do zmiany stanowisko. Przypomnijmy tylko, że na pod koniec czerwca autobus komunikacji miejskiej spadł z wiaduktu, wskutek czego jedna osoba straciła życie a dwadzieścia wylądowało w szpitalu.

GDDKiA planuje wprowadzić odcinkowy pomiar prędkości na obwodnicy S8 na odcinku od węzła Konopa do Marek oraz na S2, gdzie odcinek miałby znajdować się w tunelu pod Ursynowem. Jeszcze w tym miesiącu planowane jest spotkanie na którym zostaną podjęte decyzje dotyczące finalnej wersji OPP na wymienionych odcinkach dróg. Mimo, że odcinkowy pomiar prędkości nie rejestruje zbyt szybkiej jazdy w przypadku motocyklistów warto być wyczulonym na te miejsca.  

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl