Dyskryminacja motocykli – polski e-toll nie dla nas..

- MotoRmania

Jak zapewne wszyscy wiedzą, Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) uruchamiły w czwartek, 24 czerwca, nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL. Oznacza to, że użytkownicy pojazdów lekkich (o łącznej DMC nieprzekraczającej 3,5 tony) posiadający spersonalizowane urządzenie viaAUTO lub posiadający bezpłatną aplikację e-TOLL PL mogą korzystać z systemu e-TOLL na autostradach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica, poruszając się specjalnymi oznaczonymi pasami ruchu.

Ale OKAZUJE SIĘ, ŻE NIE WSZYSTKIE pojazdy mogą przejeżdżać szybko specjalnym pasem korzystając z tego systemu. Okazuje się, że w polskim systemie e-toll nie można zarejestrować motocykla. Po doniesieniach przez naszych czytelników potwierdziliśmy, że na infolinii uzyskujemy informację, iż system e-toll nie obejmuje motocykli. Po likwidacji bramek w grudniu motocykliści, aby legalnie przejechać przez autostradę będą musieli szukać jakichś punktów ze specjalnymi biletami na przejazd. Kiosków, albo stacji benzynowych…

Gratulujemy naszym urzędnikom zdolności wdrażania nowoczesnych rozwiązań.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl