Dyskryminacja motocykli – polski e-toll nie dla nas..
MotoRmania
7 lipca 2021

Jak zapewne wszyscy wiedzą, Ministerstwo Finansów (MF) i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) uruchamiły w czwartek, 24 czerwca, nowy system poboru opłat drogowych e-TOLL. Oznacza to, że użytkownicy pojazdów lekkich (o łącznej DMC nieprzekraczającej 3,5 tony) posiadający spersonalizowane urządzenie viaAUTO lub posiadający bezpłatną aplikację e-TOLL PL mogą korzystać z systemu e-TOLL na autostradach A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica, poruszając się specjalnymi oznaczonymi pasami ruchu.

Ale OKAZUJE SIĘ, ŻE NIE WSZYSTKIE pojazdy mogą przejeżdżać szybko specjalnym pasem korzystając z tego systemu. Okazuje się, że w polskim systemie e-toll nie można zarejestrować motocykla. Po doniesieniach przez naszych czytelników potwierdziliśmy, że na infolinii uzyskujemy informację, iż system e-toll nie obejmuje motocykli. Po likwidacji bramek w grudniu motocykliści, aby legalnie przejechać przez autostradę będą musieli szukać jakichś punktów ze specjalnymi biletami na przejazd. Kiosków, albo stacji benzynowych…

Gratulujemy naszym urzędnikom zdolności wdrażania nowoczesnych rozwiązań.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły