Dostałeś list od szefa Ducati? Szczerość czy cyniczne szukanie „jeleni z kasą”?

- MotoRmania

Szef Ducati, Claudio Domenicali napisał list do wybranych klientów Ducati, którzy mają „największą pasję”… A nie przypadkiem największe portfele?

Oczywiście sprawa dotyczy tak zwanego „Projektu 1708″ czyli Ducati Sperleggery – maksymalnie odchudzonej i podkręconej wersji drogowego V4.  Motocykl, którego  start produkcji planowany jest na kwiecień będzie najmocniejszym desmosedici produkującym 224KM przy 15000 obr./min.  Przy wadze w stanie suchym wynoszącej zaledwie 152kg zamieni się w prawdziwą rakietę… Ale czy ma uzasadnioną cenę wynoszącą, aż 380 tys. zł netto ?   Honda z nowym Firebladem oferuje podobną moc przy stosunkowo niewiele większym ciężarze za mniej niż 25% tej ceny . Za takie pieniądze można zbudować autentycznie skuteczny motocykl wyścigowy, u renomowanych mechaników wyścigowych,  lżejszy i z mocniejszym silnikiem. Zatem jak sprzedać tak drogi motocykl? Zbudować otoczkę wyjątkowości. Przekazano importerom, aby wytypowali najbardziej majętnych klientów, stworzono dla nich prywatną stronę dotyczącą tej maszyny, a Claudio Domenicali napisał do nich list.  Może zaskakiwać fakt, że Ducati tak oficjalnie dzieli klientów i robi osobne kanały komunikacyjne – niedostępne dla wszystkich. Pisanie, że zwracamy się do klientów z ” największą pasją” kiedy wiadomo, że chodzi o największy portfel może być uznane, za obrazę inteligencji adresatów i przynieść odwrotny skutek.  Oto treść listu Domenicaliego :

„Z dedykacją dla marzycieli,

To jest wyjątkowy moment dla Ducati i dla mnie. Pisząc te słowa chciałem zaprosić naszych najbardziej pełnych pasji klientów, aby doświadczyli z nami czegoś szczególnego. Wszystkie motocykle jakie produkujemy są deklaracją naszego dążenia do perfekcji. Ale nic nie może się równać z projektem 1708. Przy tym projekcie modelowaliśmy najbardziej zaawansowane włókno węglowe  układając je w najbardziej futurystyczne, aerodynamiczne kształty. Spełniliśmy nasze marzenia jako inżynierzy, producenci motocykli i motocykliści. Projekt 1708 jest prawdziwą deklaracją intencji, która wyznacza granicę pomiędzy próbami, a ostatecznym osiągnięciem doskonałości. To nasze najbardziej pionierskie osiągnięcie. Z dumą prezentuję Wam tą prywatną stronę, która wprowadzi Was krok po kroku w każdy aspekt tego motocykla, od najskrytszych sekretów do precyzyjnych detali tego mistrzostwa inżynierii i designu.

Witajcie w Projekcie1708”

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl