Dojedzie, czy nie dojedzie? Platforma na hak – niebezpieczne rozwiązanie?
MotoRmania
21 września 2020

Pod naszym filmem opublikowanym dwa dni temu pojawiło się sporo negatywnych komentarzy co do pomysłu przewożenia motocykla na platformie na hak. W. tej chwili testujemy to rozwiązanie na odcinku ponad 3000km. O ile konstrukcja jest dosyć „chybotliwa” to okazuje się jednak, że da się normalnie jechać. Problem polega na tym, że nacisk pionowy na hak został nieznacznie przekroczony przy naszym treningowym motocyklu, który odchudziliśmy do 90kg. Waga platformy to 39kg. Łącznie na hak nałożyliśmy o 9kg więcej niż jest to dopuszczalne – maksymalny nacisk pionowy dla naszego haka wynosi 120kg.

Uwaga – mamy jeszcze miejsca na nasze bezpłatne szkolenia na torze Radom w przyszłym tygodniu – zobacz program, zapisz się i przyjeżdżaj! Tutaj dowiesz się wszystkiego. 

Producenci reklamują na zdjęciach przewożenie znacznie cięższych motocykli, ale dodatkowym argumentem podnoszonym w komentarzach są sugestie, że jest to niebezpieczne rozwiązanie. Co o tym sądzicie? Macie swoje doświadczenia?

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły