Brak cen za litr paliwa! Szokująca dyrektywa EU.

- MotoRmania

Uwaga. Z definicji dyrektywa jest aktem prawnym wyznaczającym cel, który muszą osiągnąć wszystkie państwa UE. Sposób jego osiągnięcia określają jednak poszczególne kraje za pośrednictwem swoich własnych aktów prawnych.

Stacje mają nie pokazywać już ceny za litr! Tak mówi dyrektywa Unii Europejskiej, która weszła w życie 7 grudnia 2020. Zamiast tego należy pokazywać cenę za jaką „przewiduje się” przejazd 100km na paliwie zakupionym na danej stacji. Ma to zmobilizować kierowców do przesiadania się na auta ekonomiczne. Jako dziennikarze, powinniśmy podawać fakty powstrzymując się od epitetów, ale tym razem nie potrafimy. Nic widzieliśmy jeszcze bardziej idiotycznej propozycji. Na jakiej zasadzie i dla jakiego samochodu będzie obliczony podawany przejazd? Co z motocyklami, autami ciężarowymi? Koszt optymalnego teoretycznego przejazdu w dowolnej interpretacji menadżera stacji paliwowej ma zastąpić uczciwą informację o cenie… Na szczęście dyrektywa to nie jest jeszcze obowiązujące prawo i mamy nadzieję, że w rzeczywistości to się po prostu nie wydarzy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl