Brak cen za litr paliwa! Szokująca dyrektywa EU.
MotoRmania
21 stycznia 2021

Uwaga. Z definicji dyrektywa jest aktem prawnym wyznaczającym cel, który muszą osiągnąć wszystkie państwa UE. Sposób jego osiągnięcia określają jednak poszczególne kraje za pośrednictwem swoich własnych aktów prawnych.

Stacje mają nie pokazywać już ceny za litr! Tak mówi dyrektywa Unii Europejskiej, która weszła w życie 7 grudnia 2020. Zamiast tego należy pokazywać cenę za jaką „przewiduje się” przejazd 100km na paliwie zakupionym na danej stacji. Ma to zmobilizować kierowców do przesiadania się na auta ekonomiczne. Jako dziennikarze, powinniśmy podawać fakty powstrzymując się od epitetów, ale tym razem nie potrafimy. Nic widzieliśmy jeszcze bardziej idiotycznej propozycji. Na jakiej zasadzie i dla jakiego samochodu będzie obliczony podawany przejazd? Co z motocyklami, autami ciężarowymi? Koszt optymalnego teoretycznego przejazdu w dowolnej interpretacji menadżera stacji paliwowej ma zastąpić uczciwą informację o cenie… Na szczęście dyrektywa to nie jest jeszcze obowiązujące prawo i mamy nadzieję, że w rzeczywistości to się po prostu nie wydarzy.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły