Bluza techniczna FOX – do lansu i do lasu
Eliasz Davidson
20 lutego 2016

DobreSklepyMotocyklowe zleciły nam sprawdzenie, czy bluza Fox Thermabond sprawdzi się w terenie. Sprawdźcie, jak się spisała.

fot. Tomasz Kulas / Kinga Żakiewicz

W odzieży motocyklowej Fox’a zakochałem się już dosyć dawno, podczas pierwszej styczności z offroadowymi produktami lisiego producenta i nie dużo dłużej zajęło mi przekonanie się do ich cywilnych ciuchów. Dlatego, kiedy DobreSklepyMotocyklowe zaproponowały mi wzięcie na warsztat bluzy technicznej amerykańskiego producenta, bez namysłu się zgodziłem.

Na początku dosyć sceptycznie podchodziłem do pomysłu sprawdzenia jej w terenie, no bo przecież szkoda takiej fajnej bluzy za cztery paczki, żeby się mocno pobrudziła, albo tym bardziej porwała. Dostałem ją już parę miesięcy temu, kiedy jeszcze słońce mocno grzało i było po prostu za ciepło żeby w niej jeździć. Specjalnie nad tym nie ubolewałem, bo mogłem z czystym sumieniem użytkować ją wtedy jako normalną bluzę. W tej roli spisała się doskonale, bo nie dość, że jest naprawdę wygodna to posiada sporo kieszeni, więc spokojnie pomieścimy w niej portfel, dokumenty, telefon i przynajmniej 6 puszek Red Bulla. Bluza Fox  Thermabond dzięki polarowej podszewce jest naprawdę ciepła, dlatego nałożenie do niej kurtki sprawdza się tylko przy temperaturach nie przekraczających kilku stopni.

Jednak jak się okazało, gdy przyszły zimniejsze dni, techniczna bluza ma dużo więcej do zaoferowania. Jeździłem w niej, gdy było dosyć chłodno i najlepszy komfort cieplny (bez bielizny termoaktywnej) zapewniała, gdy termometr wskazywał około 10 kresek powyżej zera. Wtedy Fox Thermabond świetnie utrzymywał temperaturę rozgrzanego organizmu. Największymi zaletami lisiej bluzy są jednak jej trwałość i „odporność”na brud. Byłem pewien, że gdy porządnie przekatuję ją w lesie, czy na żwirowni, szybko przestanie nadawać się do niczego innego niż przekwalifikowania na odzież motocyklową lub roboczą. Nic bardziej mylnego. Mimo licznych kontaktów z błotem, gałęziami, czy kamieniami, po bluzie nie widać żadnych większych śladów zużycia i po każdym praniu wygląda, jak po kilku niedzielnych wycieczkach do kościoła.

 

Bluza Fox Thermabond jest chyba najbardziej uniwersalną, z jaką miałem kiedykolwiek do czynienia. Doskonale sprawdza się podczas normalnego użytkowania, treningów fizycznych na podwórku, czy nawet jazdy w ciężkim terenie. Czego chcieć więcej? Jakby tego było mało, to możecie ją teraz dorwać w mocno wyprzedażowej cenie.

Model: Fox Thermabond Resist Jacket
Importer: DobreSklepyMotocyklowe
Kolor: Sulphur Blue
Kod: 10499-446
Cena detaliczna: 399 zł (aktualnie na wyprzedaży)
Materiał zewnętrzny : 100% Polyester Honeycomb Mesh.
Materiał wewnętrzny : 100% Polyester micro fleece 330gm.

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły