„Blechmann” – najładniejsza wersja customowa dla R18?

- MotoRmania

BMW ma określony pomysł marketingowy na model R18 i opiera się on w znacznym stopniu na promocji możliwości customowych tej maszyny. Co chwilę pojawia się nowy pomysł na ten model, ale tym, który do tej pory najbardziej przypadł nam do gustu to propozycja o nazwie „Blechmann” zaprezentowana w sierpniu ubiegłego roku.

„Blechmann” to pseudonim Bernharda Naumanna, znanego austriackiego speca od custom bike’ów.

Tak jak w przypadku innych przeróbek na zlecenie BMW, Bernhard Naumann przy tworzeniu Blechmanna R 18 zdecydował się jedynie na minimalne modyfikacje ramy i rozwiązań technicznych oraz wykorzystał tylko oryginalne punkty mocowania. W ten sposób klienci BMW mogą liczyć na krótki czas realizacji takich przeróbek.

Blechmann nie postrzega swojej pracy jako klasycznej „customizacji”. — Pracę zaczynam od usunięcia części oryginalnej wersji, aż pozostanie „białe płótno”. Projekt rozwija się w miarę postępu prac. Nazywam to „rapid prototyping w stylu Blechmanna” — mówi customizer.

Nad stylistyką i wykonaniem Blechmann pracuje najczęściej sam. W razie potrzeby korzysta z pomocy starannie dobranych profesjonalistów.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl