Aprilia RS660 – cena i informacje techniczne.
MotoRmania
12 października 2020

Aprilia ujawniła szczegóły związane z mającą kosztować około 50 000zł ( cena w UK : £10,149) RS660. Silnik o pojemności 659cc to w zasadzie pierwsze dwa cylindry z „przeciętej na pół” jednostki V4 używanej  w RSV4 1100. Maszyna osiąga 99KM, ale waży jedynie 183kg w stanie gotowym do jazdy. 

Prowadzenie powinno być z najwyższej półki dzięki aluminiowej ramie, regulowanemu zwieszeniu Kayaba oraz układowi hamulcowemu od Brembo. 

Otrzymamy bogate wyposażenie elektroniczne w postaci : kontroli trakcji, wheelie control, kontroli hamowania silnikiem, quickshiftera działającego w dwie strony, pięciu trybów pracy silnika, tempomatu. Z przodu ledowe światła, i co nie bez znaczenia, migacze będą się automatycznie wyłączały po chwili ( ile razy włączamy migacz i zapominamy o nim po wykonaniu manewru). Wygląda obiecująco prawda? Jak sądzicie ?

Uwaga – bezpłatne seminaria z zawieszenia dla subskrybentów Motormanii już w listopadzie oraz bezpłatne treningi flat trackowe. Zapisz się dziś 🙂

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły