„1000 plus”- budżet państwa pokryje 1000zł na wakacje, również motocyklowe.
MotoRmania
12 maja 2020

„1000 plus” to pomysł rządu na ratowanie polskiej branży turystycznej po kryzysie – ma być programem na 2020 i kolejne lata.

Tak zwany bon o wartości 1000zł ma być wypłacany przez pracodawcę i refundowany przez budżet państwa w 90%. W kolejnych latach obciążenie pracodawcy ma być większe, a udział państwa się zmniejszać. Bon o wartości 1000 zł będzie można zrealizować jedynie w Polsce. Otrzymają go pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę, którzy zarabiają mniej, niż wynosi przeciętne wynagrodzenie, czyli aktualnie 5200 brutto.

– Tak jak w wielu zakładach pracy pracownicy dostają w okolicach świąt bony od swoich pracodawców, tak my w podobnej strukturze chcemy, żeby pracodawcy mogli taki bon zafundować swoim pracownikom. Nie będziemy sięgać do kieszeni pracodawców, bo ten rok nie jest rokiem na to, żeby zmuszać pracodawców do wzmożonych wydatków, dlatego w tym roku taki bon będzie w 90 proc. sfinansowany z budżetu państwa, 10 proc. to będzie wkład własny pracodawcy – tłumaczyła wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

W tym tygodniu rząd ma podać więcej szczegółów, ale wygląda na to, że motocyklowe wakacje w Polsce będą bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek dotąd.

A poniżej jeden ze sposobów jak można zabrać bagaż w podróż motocyklową 🙂

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły