Dookoła Chin na motocyklu: 33 tysiące kilometrów w 146 dni! Rekord Guinnessa!
Piotr Jędrzejak
26 lutego 2014

Para motocyklowych podróżników z USA postanowiła podjąć się wyzwania, którego nie dokonał jeszcze nikt wcześniej.

W ciągu niespełna 5 miesięcy, a dokładniej w 146 dni objechali na dwóch kołach wszystkie 33 prowincje Chin, pokonując w tym czasie 33 357 kilometrów! W rzeczy samej była to najdłuższa podróż motocyklowa na terenie jednego kraju, za którą Buck Perley i Amy Mathieson zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinnessa!

Buck i Amy przejechali przez trawiaste stepy Wewnętrznej Mongolii, 3. najniższy punkt na Ziemi na pustyniach Xinjiang, Everest Base Camp w Tybecie, zobaczyli największy na świecie, kamienny posąg Buddhy i wiele, wiele więcej. A całą podróż odbyli na chińskim motocyklu CF Moto 650TR! Na polskim rynku mogliście go poznać pod nazwą Junak 650TR. Jak napisał autor, nawet pomimo trudnych warunków, motocykl dał bez problemu radę! Obyło się bez żadnych poważnych awarii, poza naprawami typowo eksploatacyjnymi, które można było przewidzieć.

Obejrzyjcie 5-minutowy skrót z podróży, a jeżeli chcecie wiedzieć więcej, zapraszamy na ich Facebooka!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły