Desmo GT – szosowy rajd sympatyków Ducati!
MotoRmania
29 kwietnia 2013

-=[DESMO GT]=- to szosowy rajd motocyklowy, który odbędzie się w dniach 30 sierpnia – 1 września 2013.

Informacja prasowa

Organizatorem rajdu jest DESMOsilesia – Klub Śląskich Ducatistów, który obchodzi w tym roku pięciolecie istnienia. Jeżeli marzysz o przeżyciu ekscytującej przygody i lubisz motocyklowe wyprawy w nieznane, zarezerwuj sobie ostatni weekend wakacji już dziś!

Do udziału w rajdzie organizator zaprasza wszystkich pasjonatów motocykli Ducati. Nie oznacza to, że trzeba jeździć włoską maszyną, aby wystartować w imprezie. Wystarczy sympatia do bolońskiej legendy motoryzacji i chęć spędzenia trzech emocjonujących dni w gronie miłośników marki.

Uczestnicy rajdu pokonają trasę o długości ok 1199 km, która zostanie podzielona na 6 odcinków. Każdego dnia do przejechania będzie około 400 km w dwóch odcinkach po 200 km. Jeżeli nie lubisz niespodzianek, lepiej nie podejmuj wyzwania uczestnictwa w imprezie, ponieważ poszczególne etapy trasy uczestnicy rajdu będą poznawać dopiero przed wyruszeniem na kolejny odcinek. Cel podróży oraz miejsca postojów pozostaną tajemnicą, aż do momentu ich ujawnienia.

Warto podkreślić, że rajd nie ma charakteru wyścigowego, a organizator nie będzie przyznawał punktów za jak najszybsze pokonanie trasy. Uczestnicy rajdu poruszając się po drogach publicznych zobligowani będą do przestrzegania kodeksu drogowego, a punkty do klasyfikacji końcowej będą zdobywać poprzez terminowe stawiennictwo na kolejnych etapach rajdu, udział w konkurencjach dodatkowych oraz zbieranie bonusów punktowych na trasie rajdu.

Śmiałkowie na jednośladach będą walczyć o Puchar -=[DESMO GT]=- oraz inne nagrody, które ufunduje organizator we współpracy ze sponsorami. Udział w rajdzie nie wiąże się jednak z koniecznością uczestniczenia w klasyfikacji. Osoby, które nie lubią współzawodnictwa mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie z pobudek społecznościowych i krajoznawczych.

Rajd pasjonatów Ducati z pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem kalendarza imprez motocyklowych w naszym kraju i mamy nadzieję, że zapisze się w nim na stałe. Wszelkie dodatkowe informacje odnośnie imprezy można uzyskać na oficjalnej stronie rajdu: desmoGT.com.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły