Chorwacja, wiatr jak nigdzie indziej na świecie: moto-podróżnik musiał zawrócić

- Piotr Jędrzejak

Wiatr nie pozwalał utrzymać motocykla w pionie! Aby zawrócić, podróżnik przeciągnął go po asfalcie.

Gorana Veselinovic Al Jayyoussi jest Palestyńczykiem, którego celem jest objechanie świata na motocyklu. Facet chce zrobić to jak najdłuższą drogą, zarówno w osi X, jak i w osi Y. Swoją podróż nazwał „Goodwill Journey”, a celem jest zbieranie funduszy na biedne dzieci ze Środkowego Wschodu. Gorana chce zrobić to sam, dał sobie 18 miesięcy, a do przejechania jest 100 krajów i 240 000 kilometrów. W Chorwacji spotkała go trochę straszna przygoda.

Chorwacja wydaje się świetnym krajem do jazdy motocyklem i do odpoczywania, prawda? Cóż, nie zawsze i nie wszędzie. Przeczytajcie, co Gorana napisał:

„Walczyłem z matką naturą już od 3 dni – deszcz, wiatr i śnieg w Chorwacji. Tego dnia przed wyjazdem, pewien mężczyzna w wieku 60+ powiedział mi, że wiatr w tej okolicy jest jak nigdzie indziej na świecie. Byłem zbyt dumny, żeby posłuchać, a sobie mówiłem: „Facet nie ma pojęcia przez co przeszedłem, jechałem przez Patagonię, Australię, pustynię Gobi i przez tyle miejsc znanych z silnych wiatrów, co on może wiedzieć”. Cóż, myliłem się, facet zna swój kraj, a to okazało się najgorsze co widziałem. Musiałem zawrócić i uciekać z wybrzeża wgłąb lądu. Po 50 kilometrach wiatr się uspokoił, ale wtedy oberwałem śniegiem – co było i tak lepszą sytuacją.

P.S.: Nie mogę uwierzyć, że ani ja, ani owcza skóra z mojego siedzenia nie spadła z klifu.”

W obliczu silnego wiatru, Gorana był po prostu bezradny. Zauważcie jak wiele samochodów go minęło i nikt nawet nie zapytał, czy wszystko w porządku. Zatrzymał się tylko jeden mężczyzna, bezinteresownie pomógł i odjechał w swoją stronę. Po opublikowaniu filmu w internecie okazało się, że to znana twarz. Był to Aramis Naglić (wikipedia) chorwacki koszykarz, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich 1992 w Barcelonie, aktualnie trener. Dzięki zidentyfikowaniu Aramisa w komentarzach, teraz Gorana wie, komu podziękować za pomoc.

Więcej o całej podróży dookoła świata przeczytacie na FB: Goodwill Journey.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl