Teraz Polska! Testujemy plecak motocyklowy Laneri z naszego podwórka
Simpson
17 maja 2014

W naszym kraju znajduje się niewielu producentów akcesoriów motocyklowych. Jednym z nich jest firma Laneri. W nasze ręce wpadł jeden z ich produktów, wysokiej jakości plecak motocyklowy.

Plecak to często jedyne rozsądne rozwiązanie dla motocyklistów, którzy chcą zabrać ze sobą trochę bagażu lub po prostu potrzebują schowka na rzeczy codziennego użytku. Mamy na myśli przede wszystkim użytkowników maszyn sportowych lub naked bike’ów. Komfort podróżowania z tankbagiem może podlegać dyskusji, jednak zwolennicy takiego rozwiązania będą musieli skapitulować, gdy przytoczymy argument związany z tankowaniem. Z kolei torby mocowane na tylne siedzenie mają małą pojemność. Istnieje jeszcze opcja sakw bocznych, jednak ich montaż może irytować, a oprócz tego nasz motocykl zaczyna wyglądać jak meksykański muł. Dlatego wielu z nas decyduje się na używanie plecaków. Tutaj główną rolę będzie odgrywał komfort, jaki zapewni nam nasz „garb”. Zaraz za niefrasobliwym pasażerem, latający ciężar po plecach znajduje się na szczycie niepożądanych doznań podczas jazdy na motocyklu. Plecak sportowy Laneri został zaprojektowany przez motocyklistę z 15-letnim stażem, więc spodziewaliśmy się, że może spełnić nasze oczekiwania.

Plusy

Przede wszystkim jakość. Produkt jest wykonany w Polsce. Proces szycia odbywa się ręcznie, a precyzje wykonania widać od razu. Nie ma mowy o nieschludnych szwach, czy źle działających zamkach. Również materiały nie dają po sobie poznać całego sezonu użytkowania. Oczywiście plecak jest wodoodporny. Suwaki zostały pokryte gumą, co zarówno zabezpiecza wnętrze torby przed dostaniem się wilgoci oraz dodatkowo hamuje suwak. Dość ważna to zaleta, ponieważ wielu z nas ma doświadczenia związane z nieświadomym pozbywaniem się swoich rzeczy podczas jazdy. Wszystkie dostępne kieszenie są zamykane. Najszybciej dostępna jest „skrytka” na wierzchu pokrywy, z powodzeniem możemy tam wrzucić portfel, telefon, czy inne rzeczy używane często. Po wewnętrznej stronie klapy znajduje się zamykana siatka na lekkie przedmioty typu dokumenty. W komorze głównej odnajdziemy osobną, zamykaną kieszeń na laptopa, lub papiery biurowe. Jeśli uznamy, że „standardowa” pojemność nam nie wystarcza możemy użyć zamka, który biegnie po obwodzie plecaka i powiększyć jego pojemność. Największym atutem będzie cena plecaka Laneri. Możemy go zdobyć za 229 zł! To naprawdę dobra kwota za bardzo dobrze wykonany produkt.

Minusy

Część, która ma być zaletą plecaka okazuje się być zagadkowo-uciążliwa. Chodzi o system zapinania szelek. Producent stworzył zapięcia z zabezpieczeniem, które uniemożliwia przypadkowe rozłączenie elementów. Problem polega na tym, że część potrafi równie skutecznie uniemożliwić rozpięcie, jak i zapięcie. Musimy zwracać uwagę na to w jakiej pozycji jest czerwony suwak, co nie jest takie łatwe w momencie, kiedy mamy na sobie skórzaną kurtkę, kask na głowie i rękawice na rękach. Paski do regulacji zostały stworzone tak, żeby podczas jazdy nie dopuścić do swobodnego fruwania luźnych końcówek. Jest to dobry pomysł, jednak wolelibyśmy łatwiejsze luzowanie i ściąganie szelek w celu założenia plecaka w kurtce motocyklowej. Drugim elementem, który chętnie byśmy wymienili to materiał, który jest odpowiedzialny za powiększenie przestrzeni komory głównej. Jest on miękki i zdarzało się, ze podczas zmiany rozmiaru plecaka wciągał się on w suwak. Możemy to zrzucić na naszą niedokładność, jednak wiemy, że wielu motocyklistów używa swoich gadżetów w podobny sposób.

Werdykt

Podsumowując plecak Laneri możemy stwierdzić, że to bardzo dobry produkt wyjściowy. Biorąc pod uwagę jakość wykonania i atrakcyjną cenę, możemy się spodziewać optymistycznej przyszłości firmy. Jedynym poważnym minusem jest system zapinania szelek. Da się do niego przyzwyczaić, jednak w następnych modelach chcielibyśmy zobaczyć patent w usprawnionej formie. Podczas samej jazdy produkt sprawował się bardzo dobrze. Nie było mowy o dyskomforcie, czy niepożądanych ruchach podczas jazdy. Jeśli szukacie niedrogiego plecaka typowo motocyklowego, to Leneri polecamy z czystym sumieniem.

Plecak Laneri
kolory: czarny lub szary
cena: 229 zł
dostępność: http://laneri.pl/

Simpson
Redaktor naczelny

Pierwszy tester na pokładzie. Jego „kreatywna” jazda przekłada się na ciekawe zdjęcia i jeszcze ciekawsze zadania dla jego lekarza. Skutecznie odnajduje limity swoje i motocykli, co przynosi przeróżne efekty... Masz sprawę? Skontaktuj się .

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły