Suomy Apex 60′ Legend White nie tylko dla dziewczyn!
Aga
27 września 2012

Agnieszka od niedawna jest w posiadaniu kasku Suomy Apex 60’s Legend White, ale zdążyła go już przetestować w różnych warunkach.

Na pierwszy rzut oka widać, że wykonanie kasku jest na najwyższym poziomie, wszystko dobrze ze sobą współgra. Suomy wręcz zaskoczył mnie tak idealnym dopasowaniem do kształtu głowy. Dużym atutem jest dobrze wyprofilowana, przylegająca do szyi tylna gąbka, dzięki której nie ma mowy o zawiewaniu tylnego odcinka szyi (do tej pory zawsze miałam z tym problem). Kolejnym atutem tego kasku to jego znikoma masa, waży zaledwie 1200 gramów, więc średnio jest lżejszy o około 200 gramów od innych kasków.

Suomy Apex 60’s legend jest to super kask zarówno w trasę, jak i na miasto.

Bez względu na panujące warunki atmosferyczne, jazda w nim to sama przyjemność. Jeżdżąc  w korkach w upalne dni wloty powietrza, chłodząc głowę, zapewniają nam 100% komfortu. Przy większej prędkości, wręcz musiałam przymykać wloty, bo robiło się za zimno. W odmiennych warunkach takich jak deszcz czy niska temperatura również jest dla mnie numerem jeden. Szyba z antyfogiem spisuje się wyśmienicie. Można na nią chuchać, dmuchać a ona i tak nawet na chwilkę nie zaparuje. Na torze, kask w trakcie złożenia zasłaniał mi trajektorię jazdy, co było nieco uciążliwe, ale nie zapominajmy o tym, jakie jest jego przeznaczenie.

Jedną z wielu zalet Suomy Apexa  jest to, że jest najcichszym kaskiem, w jakim miałam okazję jeździć. Aż tak idealnie wyciszony, że kiedy stałam na światłach i ktoś chciał mi coś powiedzieć, nie słyszałam ani słowa. Natomiast przy szybkiej jeździe jest idealny. Trzeba również zwrócić uwagę na aerodynamikę tego kasku. Jadąc z dużą prędkością kask ani drgnie, nie ma uczucia ściągania go z głowy.

Kobiecym okiem

Na koniec parę słów o designie. Suomy Apex 60’s legend white nie odznacza się jakimś szczególnym malowaniem, ale właśnie jego neutralność jest ogromną zaletą. Będzie pasował do każdego ubioru, motocykla, a i jest bardzo widoczny ze względu na swój biały kolor. Pasuje zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Cena: 1451 zł

www.suomy.com

Aga
Redaktor naczelny

Testerka. Agnieszce udało się zdać egzamin na prawo jazdy kat A tuż przed zmianami w przepisach. Już nie może doczekać się na większe motocykle do testów. Chcesz pożyczyć jej swój? Zazwyczaj nie odpisuje nieznajomym, ale możesz próbować szczęścia. Skontaktuj się.

Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły