Honda najszybsza w debiucie w WorldSBK

- Mick

To się nazywa zrobić mocne wejście! Oficjalny zespół HRC zadebiutował dzisiaj w stawce podczas pierwszego dnia testów World Superbike w Jerez i to w jakim stylu. Dosiadający nowego Fireblade’a Leon Haslam uzyskał najlepszy czas dnia.

Po latach niepowodzeń Honda wreszcie postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wrócić do World Superbike z oficjalnym zespołem po raz pierwszy od czasów Colina Edwardsa i legendarnego modelu VTR. Debiutujący w stawce, nowy Team HRC oraz całkowicie nowa Honda CBR1000RR Fireblade zrobiły dziś w Jerez nie lada wrażenie.

Najlepszy czas dnia zanotował Haslam, choć trzeba pamiętać, że środowe jazdy upłynęły pod znakiem mokrego toru i padającego deszczu. Czy tak samo będzie na suchej nawierzchni? Być może dowiemy się tego jutro.

Dziś Haslam o trzy setne sekundy wyprzedził Michaela van der Marka z oficjalnej ekipy Yamahy, a o sześć sekund debiutanta z USA, Garretta Gerloffa z juniorskiej ekipy Yamahy, GRT. Pierwszą czwórkę uzupełnił debiutujący w World Superbike były zawodnik MotoGP, Scott Redding, który rok temu w debiucie sięgnął po tytuł w cyklu British Superbike.

Redding zajął w ekipie Ducati miejsce innego byłego zawodnika MotoGP, Alvaro Bautisty, który dołączył do Hondy u boku Haslama. Swoją przygodę z CBR-ką Hiszpan rozpoczął dziś od wywrotki, po której musiał sporo czasu spędzić w garażu, kończąc dzień pod koniec pierwszej dziesiątki. Ani jednego kółka nie przejechał z kolei obrońca tytułu, Jonathan Rea z Kawasaki, który postanowił poczekać do jutra na poprawę pogody.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl