Ayrton Badovini i Jonathan Rea upadają tuż za metą na Silverstone – sekwencja zdjęć

- Piotr Jędrzejak

Miniony weekend wyścigowy World Superbike na torze Silverstone był jednym z najciekawszych, a na pewno najbardziej zaskakujących w tym sezonie.

Mick już pisał, co działo się na mecie, ale warto jeszcze wspomnieć, a w zasadzie pokazać Wam poniższą akcję – sprawa wygląda następująco. Loris Baz wygrywa dramatyczny wyścig z przewagą 0,383 sekundy, a za nim w odstępie zaledwie 0,156 sek (czyli jadąc dosłownie koło w koło) wpadają Fabrizio, Badovini oraz Rea. Tuż po przekroczeniu flagi, Baz łapie mały uślizg na krawężniku, ale wyjeżdża z tego cało. Fabrizio wychodzi z zakrętu z kołem w górze, nic dziwnego. Ayrton Badovini natomiast wpada na metę w pełnym uślizgu tylnego koła. Setne sekundy później jest już w powietrzu, a po kolejnych setnych już na asfalcie. Jonathan Rea natomiast jest zbyt blisko, nie ma szans na reakcję i strzela prosto w motocykl Badoviniego – finalnie też zalicza glebę. Zawodnikom nic się nie stało, w gorszym stanie były motocykle. To się nazywa poświęcenie – zaliczyć upadek tuż za metą…

Udostępniamy Wam film z pierwszego wyścigu Superbike, a pod nim jest sekwencja zdjęć z samego wypadku:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl