Zespół Wójcik FHP YART Racing jedzie na Węgry po tytuły

- MotoRmania

Bartek Wiczyński i Szymon Strankowski mogą już w najbliższy weekend przypieczętować tytuły motocyklowych mistrzów Polski klas Superstock 1000 i Superstock 600. Na węgierskim torze Pannonia Ring mistrzostwo Europy kategorii Stocksport 300 zapewnić sobie może z kolei najmłodszy z zawodników Wójcik FHP YART Racing Teamu, 15-letni Daniel Blin.

informacja prasowa

Były mistrz Polski, Wiczyński tegoroczny tytuł ma już niemal w garści, bowiem na zaledwie cztery wyścigi przed końcem sezonu jego przewaga w tabeli wynosi aż 84 punkty. To wcale nie oznacza jednak, że „Wilku” ma przed sobą łatwe zadanie. Jednym z jego głównych rywali będzie z pewnością zespołowy kolega. Adrian Pasek co prawda stracił szansę na tytuł z powodu kontuzji nogi, po której opuścił aż trzy wyścigi, ale podia w dwóch z trzech pozostałych potwierdzają jego świetne tempo i apetyt na zwycięstwo.

Wojcik Team przed Pannonia Ring (1)

W klasie Superstock 600 równych nie ma sobie w tym roku obrońca tytułu, startujący nową Yamahą R6 Szymon Strankowski, który wygrał pięć z sześciu dotychczasowych wyścigów i prowadzi w tabeli z przewagą 43 oczek. Jeśli na Węgrzech nie wydarzy się nic nietypowego, on również powinien wracać w niedzielę do Polski jako świeżo upieczony mistrz Polski.

O jeszcze większą stawkę powalczy pochodzący z Torunia Daniel Blin, który po pięciu zwycięstwach za kierownicą swojej Yamahy R3 komfortowo prowadzi w klasyfikacji mistrzostw Europy Stocksport 300 z przewagą aż 58 punktów. Jeśli utrzyma ją na Węgrzech, zapewni sobie mistrzostwo już przed wrześniowym finałem w Chorwacji.

Wojcik Team przed Pannonia Ring (7)

Na krok do tytułu mistrza Polski klasy Supersport na Węgrzech zbliżyć się może także prowadzący w klasyfikacji generalnej tej klasy Marek Szkopek, który awansował na fotel lidera wygrywając niedawno oba wyścigi w Poznaniu. Na kolejne podia w klasie Superbike liczy z kolei startujący Yamahą R1 Marcin Walkowiak.

Motocykliści ekipy Wójcik FHP YART Racing Team na torze Pannonia Ring walczyć będą także w międzynarodowej serii Alpe Adria. Szkopek prowadzi w niej w klasie Supersport, Wiczyński jest drugi w Superstock 1000, a Strankowski piąty w Superstock 600. Wszyscy wciąż mają więc spore szanse także na międzynarodowe tytuły.

Wojcik Team przed Pannonia Ring (2)

„To może być dla nas bardzo huczne zwieńczenie przełomowego sezonu – mówi szef zespołu Grzegorz Wójcik, który sam wystartuje na Pannonia Ringu w wyścigach Pucharu Polski Rookie 1000. – Nasi zawodnicy mogą już w niedzielę sięgnąć po tytuły w mistrzostwach Polski i Europy, co byłoby dla nas przełomowym sukcesem i nagrodą za bardzo ciężką pracę całej ekipy. Staramy się jednak nie myśleć o generalce i skupiamy na czekającym nas zadaniu. Bartek z Adrianem powinni zafundować nam dwa kolejne piękne pojedynki, Szymon i Daniel są klasą samą dla siebie w swoich kategoriach, a Marek imponuje tempem po przesiadce na nową R6-tkę, dlatego spodziewamy się ogromnych emocji i ekscytującej walki. Ten sezon jest jednak dla nas bardzo daleki od zakończenia, bo prosto z Węgier udajemy się na kolejne wyścigi, a jednocześnie pracujemy nad następną niespodzianką dla naszych kibiców. Dopiero się rozkręcamy!” 

Więcej informacji o zespole oraz starcie na Słowacji na jego oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl