Angel Nieto w ciężkim stanie po wypadku na quadzie

- Mick

Angel Nieto, 13-krotny motocyklowy mistrz świata i jeden z najbardziej utytułowanych zawodników w historii cyklu Grand Prix, trafił po szpitala z poważnym urazem głowy po wypadku drogowym.

a

Nieto i Rossi w 2008 roku – foto Yamaha

Wszystko wydarzyło się na Ibizie, gdzie na co dzień mieszka 70-letni dziś Nieto, który ma na swoim koncie 90 zwycięstw w wyścigach Grand Prix i 13 tytułów mistrza świata. Hiszpan jechał quadem, w który uderzyła osobówka. Kierująca nią kobieta była trzeźwa i przyznała po wszystkim, że po prostu nie zauważyła jadącego przed nią quada. Nieto bardzo mocno uderzył głową o ziemię i wymagał dwugodzinnej operacji. Jego stan jest ciężki, ale póki co nie wiemy nic więcej, poza potwierdzeniem poważnego urazu głowy.

To już kolejny w tym roku wypadek z udziałem gwiazdy mistrzostw świata. Kilka tygodni temu w wypadku drogowym zginął mistrz świata MotoGP z 2006 roku, Amerykanin Nicky Hayden, którego jadącego na rowerze w pobliżu toru Misano potrącił samochód osobowy. Poważny wypadek na supermoto miał następnie sześciokrotny mistrz świata, Max Biaggi, który wciąż wraca do pełni zdrowia.

nieto3Nieto to pod względem ilości tytułów i zwycięstw jeden z najbardziej utytułowanych zawodników motocyklowych w historii. Mistrzem świata był 13 razy, choć tylko w najmniejszych kategoriach. Więcej, bo 15 tytułów, ma na swoim koncie jedynie Włoch Giacomo Agostini. Jako bardzo przesądny, Nieto mówi, że wywalczył 12+1 tytułów. Wyścigi wygrywał aż 90 razy, a jego wynik poprawiali tylko Agostini i Rossi, który barierę 90 zwycięstw wyrównał w 2008 roku w Le Mans, przekazując następnie swoją M1-kę w ręce Nieto na okrążeniu zjazdowym. Syn Angela, Pablo, to były zawodnik, a obecnie szef zespołu Rossiego w klasach Moto3 i Moto2.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl