Yamaha R6 Dunlop Cup – Adrian Pasek wraca na Oschersleben

- MotoRmania

Adrian Pasek wystartuje w najbliższy weekend w siódmej i przedostatniej rundzie motocyklowego pucharu markowego Yamaha R6 Dunlop Cup na torze Oschersleben, gdzie w czerwcu zajął solidne, szóste miejsce. Najszybszy z Polaków w międzynarodowej stawce liczy na kolejny finisz w czołówce.

Informacja Prasowa

22-latek z Kolbuszowej ma za sobą pracowity weekend podczas szóstej rundy serii w holenderskim Assen, gdzie razem z zespołem udało mu się poprawić ustawienia swojej Yamahy przed dwoma ostatnimi wyścigami sezonu. Pasek liczy, że modyfikacje pozwolą mu na zrobienie kolejnych postępów.

W ponad trzydziestoosobowej stawce zawodników z całej Europy, Adrian ukończył wszystkich dotychczasowych sześć wyścigów w pierwszej dziesiątce, a po wywalczeniu swojego najlepszego rezultatu, czwartego miejsca na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring w czerwcu, liczy, że podczas drugiego w tym roku startu w Oschersleben, sięgnie po kolejne punkty.

Na dwa wyścigi przed końcem sezonu i pięćdziesiąt punktów możliwych jeszcze do zdobycia, Pasek jest siódmy w klasyfikacji generalnej, a do wicelidera traci jedynie dwadzieścia dwa oczka, co zapowiada zaciętą końcówkę sezonu.

Więcej o Adrianie Pasku pod adresem www.adrianpasek.com oraz na oficjalnym profilu Facebook.com/adrianpasek . Więcej informacji o pucharze pod adresem www.yamaha-cup.de

Adrian Pasek
„Wracam na tor, na którym w czerwcu zaliczyłem udany weekend, choć miałem trochę problemów z ustawieniami motocykla. Od tego czasu minęło jednak kilka wyścigów. Mam już za sobą pierwszy trening wolny tego weekendu, w którym uzyskałem szósty czas i już widzę, że od poprzedniego startu tutaj zrobiliśmy spore postępy. Wciąż możemy jeszcze dopracować ustawienia mojej Yamahy i to właśnie nad tym skupimy się przed samym wyścigiem, natomiast w niedzielę znów dam z siebie wszystko aby wywalczyć jak najlepszy rezultat. Wracam na tor, na którym już w tym roku startowałem, ale rywale także dobrze go znają, więc niczego to nie zmienia i podchodzę do tego weekendu tak, jak do każdego innego. Wiem, że w klasyfikacji generalnej jest ciasno, ale szczerze mówiąc nie myślę o tym. Oczywiście chcę być jak najwyżej, ale najważniejsza jest nauka i robienie dalszych postępów. Jeśli to nam się uda, wyniki przyjdą same, a póki co zdecydowanie idziemy w dobrą stronę.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl