WMMP – Oskaldowicz gotowy na rewanż w Poznaniu

- MotoRmania

Po trudnym weekendzie w trakcie czwartej rundy WMMP, połączonej na początku sierpnia ze zmaganiami Alpe Adria w Poznaniu, Janusz Oskaldowicz liczy na rewanż podczas powrotu do stolicy Wielkopolski na piątą rundę motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike.

Informacja Prasowa

Trzynastokrotny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych rozpoczął sezon 2014 od mocnego akcentu, stając na podium w trzech z pierwszych czterech wyścigów, ale ostatnia, czwarta runda WMMP nie była dla niego całkowicie udana.

Choć pokazał szybkie tempo, reprezentujący barwy ekipy BMW Petronas łodzianin nie ukończył pierwszego wyścigu po kolizji z Marcinem Walkowiakiem, a w drugim, po wycieku oleju, finiszował na czwartej pozycji, w efekcie spadając z trzeciego na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Superbike.

W ten weekend „Profesor” wraca jednak do Poznania, gdzie odbędzie się piąta runda WMMP, tym razem już bez udziału międzynarodowej stawki Alpe Adria. W stolicy Wielkopolski zabraknie także trzeciego w tabeli Pawła Szkopka, do którego Oskaldowicz traci jedynie szesnaście punktów.

Łodzianin chce więc ukończyć oba zaplanowane na ten weekend wyścigi na czele stawki i wrócić na podium klasyfikacji generalnej klasy Superbike, o którego obronę mógłby następnie walczyć ze Szkopkiem podczas kończących sezon, wrześniowych zmagań na torze Slovakiaring na Słowacji. 56-latek przyznaje jednak, że nie zamierza liczyć punktów i podczas obu wyścigów chce po prostu dać z siebie wszystko.

Janusz Oskaldowicz
„Poprzednia runda przebiegła w kratkę. Byłem szybki, ale w sobotę zderzyłem się z Marcinem Walkowiakiem i niestety przeze mnie obaj nie ukończyliśmy wyścigu. W niedzielę zaskoczył mnie wyciek oleju. Zastanawiałem się nawet, czy nie zjechać z toru, ale nie chciałem się poddawać po sobotnim wypadku i dojechałem do mety na czwartym miejscu, co było wynikiem solidnym, ale nie rewelacyjnym. Wracam do Poznania aby walczyć i to bardzo ostro. Zdaję sobie sprawę, że na torze zabraknie Pawła Szkopka i chcę odrobić jak najwięcej punktów, ale prawda jest taka, że nie zamierzam ich liczyć i myśleć o tabeli. Chcę po prostu dać z siebie wszystko i zająć jak najlepsze miejsca. Nie będę kalkulował i pojadę na sto procent, zarówno w Poznaniu, jak i na Słowacji, a efekty tej strategii zobaczymy na mecie.”

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl