Wiczyński, Blin i Strankowski triumfują w Alpe Adria w Poznaniu
MotoRmania
29 maja 2017

Bartek Wiczyński dwukrotnie w klasie Superstock 1000, Daniel Blin dwukrotnie w Stocksport 300, a Szymon Strankowski w Superstock 600. Motocykliści ekipy Wójcik FHP YART Racing Team rozpoczęli sezon od całej serii zwycięstw na torze w Poznaniu.

informacja prasowa

Pierwsza, podwójna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i międzynarodowej serii Alpe Adria zakończyła się spektakularnym sukcesem zawodników Wójcik FHP YART Racing Teamu.

Bartek Wiczyński wygrał oba wyścigi klasy Superstock 1000 po dwóch zaciętych pojedynkach z zespołowym kolegą Adrianem Paskiem, który w sobotę dołączył do niego na drugim stopniu podium. 16-letni Daniel Blin dwukrotnie triumfował w rywalizacji klasy Stocksport 300, a Szymon Strankowski w sobotę był niepokonany w kategorii Superstock 600, dzień wcześniej triumfując także w pierwszym wyścigu w klasyfikacji mistrzostw Polski. Na podium WMMP na torze w Poznaniu stawali także Marek Szkopek w klasie Supersport i Marcin Walkowiak w kategorii Superbike.

To właśnie Walkowiak był jednym z bohaterów weekendu, po opuszczeniu kwalifikacji startując do pierwszego wyścigu z 27. pola i na zapasowej, praktycznie drogowej Yamasze przebijając się na ósme miejsce, a dzień później stając na podium mistrzostw Polski.

„To był szalony weekend – podkreśla menedżer zespołu Grzegorz Wójcik. – Wystawiając siedmiu zawodników rzuciliśmy się w tym sezonie na bardzo głęboką wodę, ale w Poznaniu byliśmy na fali, sięgając po pięć zwycięstw w Alpe Adria i dominując w mistrzostwach Polski. Co prawda na szczycie podium zabrakło Marcina Walkowiaka, ale mimo sporych problemów ze swoim głównym motocyklem dokonał on na zapasowej maszynie rzeczy prawie niemożliwej, narzucając szokujące wręcz tempo i w sobotę stając na pudle mistrzostw Polski klasy Superbike. Wszystko wskazuje na to, że to będzie dla nas bardzo udany sezon, podczas którego planujemy starty nie tylko w mistrzostwach Polski i Alpe Adria, ale także w mistrzostwach świata. Dziękuję całej ekipie za świetną pracę, a naszym zawodnikom za genialne widowisko, które zafundowali nam w ten weekend.”

Więcej informacji o ekipie na oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły