Wiczyński, Blin i Strankowski triumfują w Alpe Adria w Poznaniu

- MotoRmania

Bartek Wiczyński dwukrotnie w klasie Superstock 1000, Daniel Blin dwukrotnie w Stocksport 300, a Szymon Strankowski w Superstock 600. Motocykliści ekipy Wójcik FHP YART Racing Team rozpoczęli sezon od całej serii zwycięstw na torze w Poznaniu.

informacja prasowa

Pierwsza, podwójna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i międzynarodowej serii Alpe Adria zakończyła się spektakularnym sukcesem zawodników Wójcik FHP YART Racing Teamu.

I runda WMMP 2017 - Wójcik FHP YART Racing Team (12)

Bartek Wiczyński wygrał oba wyścigi klasy Superstock 1000 po dwóch zaciętych pojedynkach z zespołowym kolegą Adrianem Paskiem, który w sobotę dołączył do niego na drugim stopniu podium. 16-letni Daniel Blin dwukrotnie triumfował w rywalizacji klasy Stocksport 300, a Szymon Strankowski w sobotę był niepokonany w kategorii Superstock 600, dzień wcześniej triumfując także w pierwszym wyścigu w klasyfikacji mistrzostw Polski. Na podium WMMP na torze w Poznaniu stawali także Marek Szkopek w klasie Supersport i Marcin Walkowiak w kategorii Superbike.

To właśnie Walkowiak był jednym z bohaterów weekendu, po opuszczeniu kwalifikacji startując do pierwszego wyścigu z 27. pola i na zapasowej, praktycznie drogowej Yamasze przebijając się na ósme miejsce, a dzień później stając na podium mistrzostw Polski.

I runda WMMP 2017 - Wójcik FHP YART Racing Team (3)

„To był szalony weekend – podkreśla menedżer zespołu Grzegorz Wójcik. – Wystawiając siedmiu zawodników rzuciliśmy się w tym sezonie na bardzo głęboką wodę, ale w Poznaniu byliśmy na fali, sięgając po pięć zwycięstw w Alpe Adria i dominując w mistrzostwach Polski. Co prawda na szczycie podium zabrakło Marcina Walkowiaka, ale mimo sporych problemów ze swoim głównym motocyklem dokonał on na zapasowej maszynie rzeczy prawie niemożliwej, narzucając szokujące wręcz tempo i w sobotę stając na pudle mistrzostw Polski klasy Superbike. Wszystko wskazuje na to, że to będzie dla nas bardzo udany sezon, podczas którego planujemy starty nie tylko w mistrzostwach Polski i Alpe Adria, ale także w mistrzostwach świata. Dziękuję całej ekipie za świetną pracę, a naszym zawodnikom za genialne widowisko, które zafundowali nam w ten weekend.”

Więcej informacji o ekipie na oficjalnym profilu pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam

I runda WMMP 2017 - Wójcik FHP YART Racing Team (10)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl