Kawasaki górą w WorldSBK na Donington Park

- Mick

Tom Sykes i Jonathan Rea z ekipy Kawasaki podzielili się zwycięstwami podczas szóstej rundy World Superbike na torze Donington Park. Angielski weekend upłynął nie tylko pod znakiem emocji, ale także hołdu oddanemu Nicky’emu Haydenowi przez kolegów z toru.

W pierwszym wyścigu na czoło stawki wystrzelił Chaz Davies. Zawodnik Ducati zaliczył jednak uślizg przodu i choć wrócił na tor, finiszował daleko za liderami, na ósmej pozycji, zostawiając losy zwycięstwa w rękach duetu Kawasaki. Sykes wyprzedził broniącego tytułu i prowadzenia w tabeli Rea, który następnie zaliczył uślizg tyłu i wylądował na deskach, oddając drugie miejsce startującemu gościnnie przed własną publicznością Leonowi Haslamowi. Podium uzupełnił Alex Lowes na R1-ce, który o włos wyprzedził przez lata mieszkającego w okolicy toru Włocha, Marco Melandriego.

W drugim wyścigu ponownie tempo narzucali zawodnicy Kawasaki. Tym razem Rea poradził sobie z Sykesem, podczas gdy podium uzupełnił Davies, nieznacznie wyprzedzając Michaela van der Marka. Wygrana Rea była dla Kawasaki setną w WorldSBK. W Supersportach ponownie górą był niezawodny Kenan Sofuoglu.

Podczas weekendu zawodnicy na polach startowych uczcili pamięć tragicznie zmarłego przed rundą Nicky’ego Haydena, a najszybsza trójka na podium założyła specjalne koszulki z numerem 69. Honda nie wystawiła na Donington Park zastępstwa, zamiast tego pozostawiając część garażu, w której pracował Hayden, pustą, wystawiając jedynie w boksie jego motocykl i księgę kondolencyjną.

Siódma runda World Superbike odbędzie się w połowie czerwca na torze Misano.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl