Prędki Racing Team w Moście: relacja z rundy Rookie600

- Piotr Jędrzejak

Tym razem Krystian przyjął bezpieczną taktykę i dojechał na 4. miejscu!

informacja prasowa

18 i 19. lipca odbyła się kolejna runda WMMP i PP. Tym razem zawodnicy spotkali się w Czechach, a areną zmagań był Autodrom MOST. Był to też kolejny weekend połączony z serią Alpe Adria. Jak można się domyślać takie łączone rundy mają dość mocno napięty harmonogram. Wystarczy jedna nieprzewidziana sytuacja i problem gotowy…

Krystian z ekipy Prędki Racing Team na torze pojawił się w piątek późnym popołudniem, więc był czas na spokojne rozpakowanie sprzętu i chwilę odpoczynku. Na sobotę zaplanowane były dwa treningi i kwalifikacje. Pierwszy trening częściowo przeznaczony był na zapoznanie z torem, na którym Krystian miał okazję trenować wcześniej tylko raz, kilka dni przed rundą. W drugim treningu więcej było pracy nad wynikiem, jednak czasy okrążeń na poziomie wysokich 1.49 mówiły wprost: to nie będzie łatwy wyścig… Niestety na tym zakończyły się sobotnie zmagania dla Pucharu Polski. Z uwagi na poważną serię wypadków i restarty wyścigu klasy SBK, odwołano kwalifikacje dla Rookie600.

PRT Krystian w Moście (7)

W niedzielę organizatorzy zaplanowali trening o 8:00, do którego wyjechało tylko czterech zawodników, a kwalifikacje ustawiono na godziny południowe. Mimo idealnych warunków podczas kwalifikacji, start dopiero z 11. pozycji. Część straty Krystian odrobił na początku wyścigu, przebijając się do czołówki, jednak chwilę później stracił pozycje w szykanie. Strategia by nie popełnić błędu z Panonii i dowieźć punkty, okazała się o tyle słuszna, że Krystian dowiózł do mety bezpieczne czwarte miejsce… Autodrom MOST to bardzo ciekawy obiekt, na który z pewnośćią wrócimy!

Jak zawsze zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na FB!

PRT Krystian w Moście (5)

Kolejny raz dziękujemy naszym sponsorom:
Panu Andrzejowi Chmielewskiemu i Firmie A.R.Chmielewski – Maszyny Rolnicze.
Jest to nasz główny sponsor w sezonie 2015.

FerPay.com – szybkie przelewy międzynarodowe

Dziękujemy również:
Naszemu Przyjacielowi Markowi Plucie – Gabinet Medycyny Pracy Tarnobrzeg

Agencji Reklamy „ROMA” z Sandomierza

Ekipie MotoRmanii, dzięki której kolejny sezon możemy dzielić się z Wami naszymi emocjami.

KRISS GSM – Sieć salonów i serwis GSM
Jubiler „RUBIN” – profesjonalne sklepy z biżuterią

Igorowi Nowackiemu – Paddock.pl – Dystrybutror na rynek Polski:
Aliant Battery, Bitubo Race Suspension, Valter Moto Components, Braking-Sunstar, SamcoSport, Domino SpA, MWR Air Filters.

Mateuszowi Jagielskiemu – Photoaction – Dokumentacja foto
Grzegorzowi Iskrze – Iskra.pl – montaż video

Pirelli
Spyke
Honda
SHOEI
Ten Kate Racing Products –
HRC – Honda Racing Corporation
BODIS Exhaust-Technology

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl