Polacy potwierdzają skład na 24h Le Mans – Wideo

- MotoRmania

Team LRP Poland, najbardziej doświadczona polska ekipa w motocyklowych mistrzostwach świata FIM EWC, po udanych testach w Walencji potwierdziła swój skład na kwietniowy, 24-godzinny wyścig na legendarnym torze Le Mans.

Informacja Prasowa

We Francji, za sterami fabrycznego BMW S1000RR na oponach Pirelli, zmieniać się będą 17-letni Niemiec Arnaud Friedrich, doświadczony Słowak Jaro Cerny oraz jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski.

27748056_1161617350641776_2699479899685146895_o

W drugiej rundzie mistrzostw świata FIM EWC 2017-2018, w dniach 21-22 kwietnia, do walki stanie aż 60 ekip z całego świata. Motocykliści LRP Poland w tym roku wystartują nie tylko w pełnym cyklu FIM EWC, ale także ponownie w mistrzostwach Polski WMMP i europejskiej serii Alpe Adria.

Polski zespół ma za sobą udane testy w hiszpańskiej Walencji, gdzie cała trójka zawodników dopracowywała ustawienia motocykla oraz rozgrzewała się po zimowej przerwie.

„Przepracowaliśmy zimę bardzo intensywnie, zarówno pod względem fizycznym, jak i technicznym – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Po udanych testach zarówno my jako zawodnicy, jak i nasz motocykl BMW, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani do startu i nie możemy doczekać się wyścigu w Le Mans. W zeszłym roku pokazaliśmy tam bardzo dobre tempo podczas treningów i kwalifikacji i mamy nadzieję, że w kwietniu będzie podobnie, a ukoronowaniem weekendu będzie dobre miejsce na mecie. Jestem bardzo zadowolony z postawy Arnauda, który choć ma zaledwie 17 lat, jest bardzo profesjonalnym i odpowiedzialnym zawodnikiem. To także bardzo skromny młody chłopak, któremu wróżę wielką karierę.”

„Start w mistrzostwach świata FIM EWC w Le Mans to dla mnie zupełnie nowe doświadczenie – dodaje Arnaud Friedrich. – Dysponujemy bardzo dobrym zespołem, szybkimi zawodnikami i znakomicie przygotowanym motocyklem, dlatego liczę na udany wyścig we Francji. Za nami bardzo dobre testy w Walencji, podczas których utrzymywaliśmy szybkie tempo, dlatego jesteśmy gotowi do walki. Zdajemy sobie jednak sprawę, że podczas 24 godzin, w trakcie których pokonuje się ponad trzy tysiące kilometrów, może wydarzyć się absolutnie wszystko, więc już samo dojechanie do mety jest dużym sukcesem. Pojedziemy więc szybko, ale z głową.”

Zobacz wideo relację z testów LRP Poland w Walencji:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl