Pasek kończy debiutancki sezon na ósmym miejscu

- MotoRmania

Adrian Pasek zakończył swój debiutancki sezon w niemieckim pucharze motocyklowym Yamaha R6 Dunlop Cup na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej, w ostatnim wyścigu, na znanym z Formuły 1 torze Hockenheim, finiszując na trzynastym miejscu.

Informacja Prasowa

22-latek z Kolbuszowej zakwalifikował się do wyścigu na siódmej pozycji w stawce 34 zawodników z całej Europy. Po starcie Pasek natychmiast awansował na piąte miejsce, ale na przesychającym po mocnych opadach deszczu torze wjechał na wilgotny fragment asfaltu i zaliczył wywrotkę. „Pasio” pokazał jednak następnie szybkość i determinację, wracając do walki mimo dużej straty, przebijając się do punktowanej piętnastki i finiszując na trzynastym miejscu.

„Dwie ostatnie rundy nie poszły po naszej myśli, ale w ten weekend wszystko wróciło do normy, a ja byłem szybki podczas treningów i kwalifikacji – wyjaśnia Pasek. – Po starcie szybko awansowałem z siódmej na piątą pozycję i goniłem liderów. W jednym z zakrętów sucha nitka była jednak bardzo wąska. Walcząc z rywalami wjechałem w łuk trochę szerzej i przednie koło straciło przyczepność na wilgotnym asfalcie. Nie zamierzałem się poddawać i choć traciłem do rywali blisko pół okrążenia, podniosłem motocykl i postanowiłem walczyć. Udało mi się przebić do samego środka stawki i dowieźć do mety trzy cenne punkty, choć oczywiście czuję niedosyt. Moje czasy okrążeń pokazują, że bez wywrotki mógłbym zająć piąte miejsce, a kto wie, może i walczyć o wyższą pozycję.”

Choć ostatni wyścig nie przebiegł po jego myśli, Adrian i tak ma sporo powodów do zadowolenia bowiem od początku sezonu regularnie finiszował w pierwszej siódemce, swój najlepszy rezultat, czwarte miejsce, zdobywając na innym znanym z Formuły 1 obiekcie, Nurburgringu. W efekcie Pasek zakończył tegoroczne zmagania na wysokim, ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej, jako jedyny z trzech startujących w serii Polaków, który sięgnął w tym roku po punkty. 22-latek nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej kolejnego sezonu, ale chciałby kontynuować międzynarodowe starty.

„To był bardzo dobry sezon, tym bardziej, że jestem debiutantem i nie miałem zbyt wiele czasu na oswojenie się z motocyklem, oponami czy zupełnie nowymi dla mnie torami – potwierdza Adrian. – Mimo braku doświadczenia rozpocząłem sezon solidnie i z wyścigu na wyścig robiłem coraz większe postępy. Po czwartym miejscu na Nurburgringu czułem, że mogę walczyć o podium, ale musiałem w tym celu zrobić kolejny krok. Wtedy na dwie rundy trochę się zagubiliśmy testując różne spore zmiany ustawień motocykla. W ten weekend znów byłem jednak szybki. Szkoda niedzielnej wywrotki, choć mimo wszystko to był udany sezon, a ja mam nadzieję, że przede mną kolejne na międzynarodowych arenach.”

Więcej o Adrianie Pasku pod adresem www.adrianpasek.com oraz na oficjalnym profilu Facebook.com/adrianpasek . Więcej informacji o pucharze pod adresem www.yamaha-cup.de

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl