Ice Racing – terminy zawodów na 2015 rok
MotoRmania
22 września 2014

Stopniowo dopełniają się ostatnie luki w kalendarzu FIM Ice Speedway Gladiators World Championship. Nowy kierownik serii, Jouni Seppaenen, optuje za wprowadzeniem lodowych wyścigów w nowe lokalizacje.

O prawo udziału w cyklu IMŚ w sezonie 2015 pretendenci powalczą w weekend 16-17 stycznia przyszłego roku na torze w Hallstavik. Należy się spodziewać, że motocykle z kolczastymi oponami wyjadą na tor znanego kibicom klasycznego żużla zespołu tamtejszej Rospiggarny. Krótki, liczący 289 metrów owal może zapewnić widzom ciekawe wrażenia z walki o być albo nie być w elitarnej piętnastce stałych uczestników tzw. Grand Prix ice racingu.
Organizatorom z FIM niestety nie udało się znaleźć dodatkowych organizatorów zawodów eliminacyjnych. Spekulowane miejsca rozegrania dodatkowych rund kwalifikacyjnych – fińskie Tampere i Forssa nie przyjmą „lodowców” przynajmniej podczas najbliższej zimy. W takim układzie do największego wyzwania urasta organizacja jednego z finałowych weekendów mistrzostw globu w dokonujących wielkiego powrotu do ice speedway’a Ałmatów, stolicy Kazachstanu. W kontekście szwedzkiego Challenge’u mówi się także o jednej z ostatnich szans na obejrzenie w akcji  Pera-Olofa Sereniusa, nieugiętego pod ciężarem wieku 66-letniego herosa wyścigów na lodzie.

Potwierdzone terminy zawodów ice racingu w roku 2015:

16/17 stycznia 2015 r., Challenge Indywidualnych Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów, Hallstavik, Szwecja
14-15 lutego 2015 r., Finały Indywidualnych Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów, Ałmaty, Kazachstan
26 lutego 2015 r., Finał Indywidualnych Mistrzostw Niemiec, Berlin
28 lutego – 1 marca 2015 r., Finał Drużynowych Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów, Berlin, Niemcy
6 marca 2015 r., Roelof Thijs Bokaal, Assen, Holandia
7-8 marca 2015 r., Finały Indywidualnych Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów, Assen, Holandia
14-15 marca 2015 r., Finały Indywidualnych Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów, Inzell, Niemcy.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły