Motocykliści LRP Poland z mistrzowskimi tytułami

- MotoRmania

Sebastian Zieliński mistrzem Polski klasy Supersport, Marek Szkopek wicemistrzem kategorii Superstock 1000, a Paweł Szkopek drugim wicemistrzem Superbike. Motocykliści zespołu LRP Poland w wielkim stylu zakończyli pełen sukcesów sezon 2014 podczas ostatniej rundy WMMP na torze Slovakiaring na Słowacji.

Informacja Prasowa

Trzy tytuły i kolejne podia! Mimo zmiennej pogody i trudnych warunków zawodnicy ekipy kierowanej przez jeżdżącego managera, Bartłomieja Lewandowskiego, w niedzielę znów mieli mnóstwo powodów do radości.

Zieliński mistrzem Polski!

Sebastian Zieliński udał się na Słowację aby przypieczętować drugi z rzędu tytułu mistrza Polski klasy Supersport i zrobił to dwukrotnie stając na podium na torze Slovakiaring, choć w miniony weekend polscy motocykliści rywalizowali razem z licznie obsadzoną i bardzo szybką, międzynarodową stawką serii Alpe Adria.

„To był trudny, ale zakończony kolejnym wielkim sukcesem i wieloma wygranymi sezon – powiedział pochodzący z Ostrowa Wielkopolskiego Zieliński. – Walka z rywalami z Alpe Adria była bardzo zacięta, ale na Słowacji kontrolowałem sytuację i skupiałem się na mistrzostwie. Razem z LRP Poland kończymy sezon z drugim tytułem z rzędu. Dziękuję całej ekipie i wszystkim kibicom za doping.”

Marek Szkopek wicemistrzem

Marek Szkopek do wyścigów kategorii Superstock 1000 zakwalifikował się na wysokim, czwartym miejscu, po czym w sobotę stoczył bardzo zacięty pojedynek z byłym zawodnikiem mistrzostw świata MotoGP i World Superbike, Andreasem Meklauem, finiszując na piątej pozycji. Dzień później Szkopek jeszcze bardziej podkręcił tempo, wpadając na metę na drugim miejscu, jako pierwszy z Polaków i zaledwie półtorej sekundy za zwycięzcą wyścigu Alpe Adria. Jednocześnie 29-latek z Dobrzykowa zapewnił sobie tytuł wicemistrza Polski klasy Superstock 1000, w wielkim stylu kończąc swój pierwszy sezon po powrocie na motocykl o większej pojemności.

„Zakończyliśmy sezon WMMP bardzo emocjonującymi wyścigami i kolejnym podium – powiedział Marek Szkopek. – Początek tegorocznej rywalizacji nie był łatwy, ale szybko odnalazłem się na nowym motocyklu i złapałem bardzo dobre tempo. Nie mamy jednak czasu na świętowanie wicemistrzostwa, bowiem już za kilka dni wystartujemy w MŚ we Francji i znów damy z siebie wszystko.”

Paweł Szkopek trzeci w Superbike’ach

Paweł Szkopek

Paweł Szkopek

Starszy brat Marka, Paweł Szkopek to wielokrotny mistrz Polski, który w tym roku skupia się przede wszystkim na startach w mistrzostwach świata Endurance. W ramach treningu Szkopek wystartował jednak w tym sezonie w większości wyścigów WMMP klasy Superbike, a podium w pierwszym wyścigu na Słowacji i ósmym miejscem w drugim, zapewnił sobie tytuł drugiego wicemistrza Polski tej kategorii.

„To był bardzo udany sezon – powiedział Paweł Szkopek. – Szczerze mówiąc potraktowałem zmagania w WMMP nieco treningowo, ale i tak udało mi się sięgnąć po tytuł drugiego wicemistrza Polski. W sobotę czułem się świetnie i stanąłem na podium Alpe Adria. W niedzielę w trudnych warunkach pojechałem taktycznie, aby przypieczętować tytuł. W ten weekend na Słowacji panowały trudne warunki, ale był to idealny trening przed naszym wspólnym startem w MŚ w Le Mans.”

To jeszcze nie koniec…

Solidnie zmagania zakończył także jeżdżący manager zespołu, oba wyścigi na Słowacji kończąc jako szósty z Polaków i sięgając jednocześnie po siódme miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski Superbike.

„Zakończyliśmy sezon trudnym, ale bardzo ciekawym weekendem na Słowacji – dodał Bartłomiej Lewandowski. – Wiedzieliśmy, że na Slovakiaringu czeka nas walka o wysoką stawkę, ale wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania, sięgając po mistrzowskie tytuły, z których jesteśmy bardzo dumni. Dziękuję całej ekipie LRP Poland, naszym zawodnikom, sponsorom oraz kibicom. Jako profesjonalny zespół wyścigowy zrobiliśmy w tym sezonie kolejny krok, a za rok wrócimy oczywiście jeszcze silniejsi i z jeszcze większymi aspiracjami. Najpierw jednak czeka nas start w MŚ we Francji.”

Choć start na torze Slovakiaring oficjalnie zakończył dla ekipy LRP Poland sezon mistrzostw Polski, zawodnicy są już w drodze do Francji, gdzie w najbliższy weekend wspólnie wystartują w prestiżowym wyścigu mistrzostw świata Endurance, 24-godzinnym klasyku na torze Le Mans.

Relację z wyścigu Le Mans obejrzeć będzie można na żywo w internecie pod adresem www.lemans-tv.com . Więcej informacji o zespole LRP Poland na oficjalnym profilu ekipy na Facebooku pod adresem: www.facebook.com/TeamLRPPoland

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl