MOTO GP: Alvaro Bautista porzuca Hondę dla Aprilii!
MotoRmania
15 września 2014

Alvaro Bautista będzie jednym z dwóch zawodników fabrycznego zespołu Aprilii, która powraca do MotoGP w 2015.

Oficjalny zespół marki z Noale będzie prowadzony przez Fausto Gresiniego, stąd nazwa: Aprilia Gresini Racing Team. Umowa z Bautistą została podpisana na dwa lata – 2015/2016. Alvaro ma z Aprilią miłe skojarzenia – w 2006 roku na swojej Aprilii 125 wygrał tytuł Mistrza Świata. Dzisiaj Hiszpan jest jednym z najbardziej agresywnie i najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników czołówki MotoGP. Po 5 latach w królewskiej klasie, dosiadając satelickiej Hondy, dorobił się 3 podiów i raz zdobył pole position. Naturalnie, samo przejście wiąże się z faktem, że Fausto Gresini również rozstaje się z Hondą (to właśnie dla zespołu Gresiniego Bautista jeździ już od trzech sezonów). O powodach tych połączonych decyzji już wspominaliśmy. Dzisiaj jedynie zawodnicy i zespoły fabryczne mogą myśleć o najwyższych stopniach podium.

Przejście do Aprilii wiąże się oczywiście z dużym ryzykiem, dzisiaj nie wiemy jak skuteczny będzie ich prototyp, ale najwyraźniej jest to dobrze skalkulowane ryzyko – takie, które Gresini i Bautitsa są w stanie podjąć. Nieoficjalnie drugim zawodnikiem zespołu ma być Marco Melandri, który właśnie wygrał na RSV4 dwa ostatnie wyścigi Mistrzostw Świata Superbike.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły