MOTO GP: Alvaro Bautista porzuca Hondę dla Aprilii!

- MotoRmania

Alvaro Bautista będzie jednym z dwóch zawodników fabrycznego zespołu Aprilii, która powraca do MotoGP w 2015.

Oficjalny zespół marki z Noale będzie prowadzony przez Fausto Gresiniego, stąd nazwa: Aprilia Gresini Racing Team. Umowa z Bautistą została alvaro-bautista-honda-gresini-2014_03podpisana na dwa lata – 2015/2016. Alvaro ma z Aprilią miłe skojarzenia – w 2006 roku na swojej Aprilii 125 wygrał tytuł Mistrza Świata. Dzisiaj Hiszpan jest jednym z najbardziej agresywnie i najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników czołówki MotoGP. Po 5 latach w królewskiej klasie, dosiadając satelickiej Hondy, dorobił się 3 podiów i raz zdobył pole position. Naturalnie, samo przejście wiąże się z faktem, że Fausto Gresini również rozstaje się z Hondą (to właśnie dla zespołu Gresiniego Bautista jeździ już od trzech sezonów). O powodach tych połączonych decyzji już wspominaliśmy. Dzisiaj jedynie zawodnicy i zespoły fabryczne mogą myśleć o najwyższych stopniach podium.

Przejście do Aprilii wiąże się oczywiście z dużym ryzykiem, dzisiaj nie wiemy jak skuteczny będzie ich prototyp, ale najwyraźniej jest to dobrze skalkulowane ryzyko – takie, które Gresini i Bautitsa są w stanie podjąć. Nieoficjalnie drugim zawodnikiem zespołu ma być Marco Melandri, który właśnie wygrał na RSV4 dwa ostatnie wyścigi Mistrzostw Świata Superbike.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl