Mistrz świata w mistrzostwach Polski razem z LRP Poland

- MotoRmania

Aktualni mistrzowie Polski motocyklowej klasy Superstock 1000 w sezonie 2017 wystawią międzynarodowy skład na fabrycznych motocyklach BMW zarówno w kraju, jak i w mistrzostwach świata Endurance. Jednym z zawodników będzie ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Świata w wyścigach długodystansowych, Austriak Lukas Trautmann.

informacja prasowa

Lukas Trautmann LRP Poland 201721-latek wystartuje w barwach LRP Poland zarówno w mistrzostwach Polski królewskiej kategorii Superbike, jak i w trzech rundach MŚ Endurance; w Niemczech, na Słowacji i w Japonii. Drugim BMW w specyfikacji Superbike wystartuje w WMMP jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski. W kategorii Superstock 1000 modelu S1000RR dosiądą zdobywca Pucharu Polski Rookie 1000 z sezonu 2015, Grzegorz Hanuszewicz, aktualny drugi wicemistrz Polski klasy Superbike Czech Michał Sembera oraz jedna z najbarwniejszych postaci polskich wyścigów, Tomasz Serafin. Cała piątka liczy na walkę o mistrzowskie laury. W Pucharze Polski Rookie 1000 ponownie rywalizował będzie z kolei doświadczony Dariusz Muszyński.

Dzięki wsparciu BMW i Pirelli po raz drugi z rzędu LRP Poland wystartuje także w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw świata World Endurance, z legendarnym 24-godzinnym wyścigiem w Le Mans na czele. Do etatowych zawodników z WMMP w MŚ dołączą zagraniczne gwiazdy, w tym Słowak Jaro Cerny.

LRP Poland 2017 (2)

Pierwsza runda WMMP odbędzie się w Poznaniu w ostatni weekend maja, zaś pierwsza runda MŚ, 24 godziny Le Mans, w dniach 15-16 kwietnia. Tydzień wcześniej w Polsce odbędzie się z kolei oficjalna prezentacja zawodników i motocykli LRP Poland w barwach na sezon 2017.

„Jesteśmy wyjątkowo podekscytowani, ponieważ po bardzo udanym sezonie 2016 w tym roku podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Bardzo mocno zacieśniliśmy naszą współpracę z BMW, dzięki czemu dostaniemy do swojej dyspozycji motocykle z fabryczną elektroniką i silnikami, które niedostępne są nawet w mistrzostwach Niemiec IDM Superbike. Do naszego składu dołączył także Lukas Trautmann, który jest fabrycznym zawodnikiem BMW i aktualnym mistrzem świata. Starty w Polsce będą dla niego dodatkowym treningiem na motocyklu niemal identycznym jak ten, na którym planowany jest jego debiut w mistrzostwach świata World Superbike w 2018 roku. Mistrzostwa Polski będą dla BMW prawdziwym poligonem doświadczalnym, ponieważ zakres dozwolonych modyfikacji motocykli jest tutaj w tym roku dużo szerszy niż w mistrzostwach Niemiec. Cała nasza piątka chce walczyć o tytuły i choć nigdy nie jest to łatwe, to jednak po bardzo udanych testach jesteśmy pewni, że znów będziemy w czołówce.”

LRP Poland 2017 (4)

„Jeszcze ambitniej podchodzimy także do naszych startów w pełnym cyklu mistrzostw świata World Endurance, gdzie będziemy jedynym pełnoetatowym zespołem wspieranym przez BMW. Po ubiegłorocznym, udanym debiucie, w tym sezonie mierzymy jeszcze wyżej, a podczas wyścigów na Oschersleben w Niemczech oraz na Słowacji chcemy walczyć o zwycięstwa. Pomogą nam w tym gwiazdy światowego formatu, których nazwiska zdradzimy już niedługo.”

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl, profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Obejrzyjcie również wideo relację z testów LRP Poland w Portimao:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl