Gorąca i udana IV runda WMMP w czeskim Moście – relacja Rinasa!

- Rinas

Rinas opowiada, jak poszła runda w Moście!

autor:
Paweł „Rinas” Przybylski

Siemanko. Jak zapewne wiecie (bo na bank jako zapaleni MotoRmaniacy śledzicie wszystko, co szybko jeździ, a więc przede wszystkim wyścigi) w miniony weekend minęła nam już IV z VI rund Motocyklowych Mistrzostw Polski. Mieliśmy już zatem 2 rundy krajowe w Poznaniu oraz 2 zagraniczne – węgierska Pannonia i teraz czeski Most.

Rinas WMMP Most 2015 (1)

Wyjazd…
Cóż, mój wyjazd stanął pod mocnym znakiem zapytania, gdyż… mocno rozchorował się mój mechanik, a nie bardzo miałem opcję wziąć kogoś innego na jego miejsce. Na szczęście, mój brat oraz jeszcze jeden kolega stworzyli ze mną zgraną ekipę i o 22″05 w środę wyjechaliśmy z Warszawy! Dojazd do Mostu – w czwartek o 8 rano, dodatkowo Czechy przywitały nas deszczem…

Treningi w czwartek i piątek
W czwartek odbywały się cały dzień płatne treningi, a ponieważ dopiero o 8 dojechaliśmy na tor i byłem totalnie wyczerpany z jakichkolwiek sił fizycznych, poszedłem spać. Wstałem wczesnym popołudniem i przejechałem 3 treningi, żeby chociaż zapoznać się z torem. Na więcej nie starczyło sił. 🙂 Poszedłem wcześnie spać i w piątek miałem treningi już w ramach Alpe Adria, co lubię najbardziej, bo… mogę podglądać sporo szybszych zawodników. To niesamowite, jak oni zasuwają! W każdy zakręt wchodzą z uślizgiem tyłu, w zakręcie jadą jak przyklejeni i wystrzelają z nich jak armaty… No nic, mam nadzieję że kiedyś też tak będę jeździł, a na razie nie pozostaje mi nic innego, jak trenować – co też grzecznie robię!

Rinas WMMP Most 2015 (3)

Sobota – kwali i I wyścig
Na sobotnie kwalifikacje po raz pierwszy założyłem nową przednią oponę. Jechało mi się całkiem spoko. Udało się pojechać 1.46,2 a więc o sekundę poprawiłem swój czas sprzed roku. Dla porównania… Rok temu, ten czas dałby mi 2 pole startowe (które de facto miałem z czasem 1.47,1 ); w tym roku w Rookie też miał bym z tym czasem 2. miejsce. Tyle tylko, że ja jadę teraz Mistrzostwa Polski i Alpe Adria, więc ten czas dał mi… 21. pole startowe. Tak duża jest różnica poziomu między klasami pucharowymi, a mistrzowskimi…

Wyścig, jak to wyścig – jak zwykle wystartowałem dobrze. Próbowałem nawiązać walkę z kilkoma zawodnikami Alpe Adria, ale strasznie kiepsko rozpocząłem wyścig, a rozkręcałem się dopiero z każdym kolejnym kółkiem. Trzy okrążenia przed końcem dogonił i wyprzedził mnie Marek Chłopkowski, z którym toczymy zacięte boje w WMMP w tym roku, regularnie finiszując z kosmicznie małymi różnicami na mecie. Niestety, mimo że jechałem Markowi na ogonie, to nie starczyło mi czasu na atak i skończyłem wyścig na IV miejscu w WMMP. Pozostał spory niedosyt. Czas w wyścigu – 1.46,8.

Rinas WMMP Most 2015 (4)

Niedziela – II wyścig
Poranne, niedzielne kwali pojechałem typowo treningowo – było chłodniej, dodatkowo wystartowałem na zużytych oponach, a mimo to pojechałem niskie 1.47 i czekałem z niecierpliwością na wyścig.

Do wyścigu byłem naprawdę pozytywnie nastawiony. Założyłem nową przednią i tylną oponę. Niestety, start do wyścigu został opóźniony, a dodatkowo zaczęło mocno kropić i pojawiły się ciemne chmury. Przyznaję, dosyć mocno się zestresowałem, ale… miałem uszykowane felgi z oponami na deszcz. Jak lunie, to lunie, nic nie poradzę!

Na polach startowych jednak okazało się, że padać raczej nie będzie, i ruszyliśmy normalnie do suchego wyścigu. Nie wiem czemu ale… schrzaniłem start! I musiałem mocno gonić, wyprzedziłem 2 zawodników i dojechałem do Marka. Jechałem mu na ogonie z 5 kółek, po drodze 2 razy próbując ataku, ale nieskutecznie. Zaplanowałem atak konkretnie w jednym miejscu, w ciasnym prawym nawrocie, szykowałem się do ataku kilku kółek i… ostatecznie, skutecznie go przeprowadziłem!

Do mety nie dałem się już wyprzedzić i dojechałem na 3. miejscu, na podium stając w towarzystwie Adriana Paska i Patryka Kosiniaka, który wystartował gościnnie w tej rundzie i niechcący… wygrał! To pokazuje tylko, jak wysoki jest poziom w niemieckim Pucharze Yamahy R6, w którym jeżdżą chłopaki. W każdym razie, poprawiłem też lekko kółko z kwalifikacji i zrobiłem swoją nową życiówkę na torze w Moście.

Rinas WMMP Most 2015 (7)

Wnioski
Wniosek – głównie jeden… Cel to jednak jeździć głównie za granicą, wśród szybszych i lepszych ode mnie. Wiadomo, że w Poznaniu też mam kogo gonić, ale jest zbyt mało zawodników i zbyt duży rozstrzał poziomu, aby skutecznie kogoś podpatrywać. Jeżeli ktoś jest kilka sekund szybszy, momentalnie zniknie i za wiele nie podpatrzę… Natomiast na Alpe Adria, mimo że zwodnicy są piekielnie szybcy, to jednak jest ich dużo i zawsze można się czegoś nauczyć, obserwując. A jeżdżą naprawdę niesamowicie, czołówka jeździ poziome Mistrzostw Świata… To trzeba przeżyć żeby uwierzyć, jak oni zasuwają! Ale najważniejsze dla mnie, że w końcu złapałem swoją formę i myślę że już niebawem będę w swojej życiówce i znacznie przyspieszę…

Tymczasem, już za 5 tygodni, w dniach 20-21 sierpnia czekam na Speed Day i zaraz po nim, 22-23 sierpnia startuje V runda WMMP w Przeźmierowie! Zapewniam Was, że razem z Markiem damy szoł i coś czuję. że różnice na mecie będą… dosyć skromne! A w międzyczasie, postaram się też wpaść potrenować na Speed-Day w dniach 3 i 4 sierpnia. Wpadaj, może się spotkamy!

Rinas WMMP Most 2015 (17)

Rinas WMMP Most 2015 (18)

Oczywiście, zapraszam też Ciebie, żebyś ze mną uczestniczył w mojej wyścigowej przygodzie! Zapraszam na moją stronę, ale przede wszystkim wbijaj do mnie na FAN-page, który pomału się rozwija. Będzie sporo NEWS-ów i informacji, zarówno o motocyklach i wyścigach, jak i formie i przygotowaniu fizycznym. W planach jest też kilka konkursów, będzie ciekawie! Lajkuj, komentuj, udostępniaj!

facebook.com/pawel.rinas.przybylski
pawelprzybylski.com

Jeżeli masz do mnie jakiekolwiek pytania, chcesz czegoś się dowiedzieć, zagadać lub mi po prostu pomóc – wal śmiało, nie krępuj się – do odważnych świat należy!

Do zobaczenia na torze!

Pozdrawiam!
Rinas

Sponsorzy
To dzięki tym firmom i ich produktom, mogę się ścigać i teraz o tym pisać. Dziękuję.

MOTORMANIA.COM.PL – motormania.com.pl/ – najlepszy i najszybszy w Polsce portal motocyklowy!
SPED-TRANS P.U. Piotr Bogusz – www.stzb.pl/ – ceniona i uznana firma transportowo – spedycyjna
ENI – eni.info.pl/ – jakość BEZ GRANIC – najlepsze oleje
DOBRE SKLEPY MOTOCYKLOWE – dobresklepymotocyklowe.pl/ – dystrybutor produktó HCJ, RST i wielu innych
MUSCLE CLINIC – muscleclinic.pl/ – suplementy diety najwyższej jakości
MOTOR-LAND – motor-land.com.pl/ – dystrybutor produktów DiD, Versah, Sunstar i wielu innych
FIT&FUN – fitfun.pl/ – jeden z najstarszych i na pewno najlepszych w Warszawie fitness-club i siłownia
RAPID MOTOCYKLE – rapid-motocykle.pl/ – salon i serwis motocyklowy, importer butów SIDI
FAST FORWARD – fastforward.com.pl/ – sprzedaż I serwis zawieszeń Ohlins oraz Dynojet i Power Commander
THE 12 DESIGN – the12design.tumblr.com/ – grafika nie tylko motocyklowa!
PHOTO ACTION – photoaction.pl/ – motorsport photography
AUTOMOBILKLUB KRÓLEWSKI – ak-krolewski.pl/

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl