Dominująca wygrana Patryka Kosiniaka w WMMP
MotoRmania
22 sierpnia 2016

Patryk Kosiniak w wielkim stylu wygrał w niedzielę w Poznaniu drugi wyścig przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 600, zbliżając się do lidera tabeli na zaledwie osiem punktów.

informacja prasowa

27-letni tarnowianin co prawda skupia się w tym sezonie na międzynarodowym pucharze Yamaha R6 Dunlop Cup, w którym prowadzi w tabeli na jeden start przed końcem rywalizacji, ale ściga się także treningowo w tych rundach mistrzostw Polski, które nie pokrywają się z jego zagranicznym kalendarzem.

Po zwycięstwie w czterech z sześciu wyścigów mistrzostw Polski w których startował, Kosiniak wrócił w ten weekend do Poznania w barwach ekipy Wójcik FHP Racing Team z zamiarem walki o kolejne wygrane. Cel swój zrealizował w niedzielnym, mokrym wyścigu, w trudnych warunkach wyprzedzając drugiego zawodnika o blisko dwie minuty.

Kolejny start, w wielkim finale międzynarodowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup, czeka Patryka w dniach 24-25 września na znanym z Formuły 1 torze Hockenheim.

„Chcieliśmy w ten weekend wygrać i zrealizowaliśmy nasz cel – mówi Patryk Kosiniak. – Wiedziałem, że przy pokrywających się kalendarzach wywalczenie tytułu w kraju będzie trudne, choć dominowaliśmy we wszystkich wyścigach, w których startowaliśmy, ale najważniejsze, że jesteśmy w świetnej formie przed wielkim finałem pucharu Yamahy. W sobotę wyścig był kilka razy przerywany. Niestety po ostatnim restarcie już na pierwszym kółku zatrzymały mnie drobne problemy techniczne, dlatego w niedzielę ruszałem z ostatniej pozycji, ale przebiłem się na prowadzenie już w pierwszym zakręcie i mocno odskoczyłem rywalom. Kontrolowałem sytuację i bawiłem się jazdą. Bardzo dziękuje ekipie Wójcik FHP Racing Team za udany sezon w mistrzostwach Polski i czekam już na mój ostatni wyścig w Niemczech.”

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem patrykkosiniak.com i na oficjalny profilu na Facebooku facebook.com/patrykkosiniak69

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, Janik Stolarka Okienna, the12, Yamaha Motor Polska, Dunlop.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły