Dominująca wygrana Patryka Kosiniaka w WMMP

- MotoRmania

Patryk Kosiniak w wielkim stylu wygrał w niedzielę w Poznaniu drugi wyścig przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 600, zbliżając się do lidera tabeli na zaledwie osiem punktów.

informacja prasowa

27-letni tarnowianin co prawda skupia się w tym sezonie na międzynarodowym pucharze Yamaha R6 Dunlop Cup, w którym prowadzi w tabeli na jeden start przed końcem rywalizacji, ale ściga się także treningowo w tych rundach mistrzostw Polski, które nie pokrywają się z jego zagranicznym kalendarzem.

Po zwycięstwie w czterech z sześciu wyścigów mistrzostw Polski w których startował, Kosiniak wrócił w ten weekend do Poznania w barwach ekipy Wójcik FHP Racing Team z zamiarem walki o kolejne wygrane. Cel swój zrealizował w niedzielnym, mokrym wyścigu, w trudnych warunkach wyprzedzając drugiego zawodnika o blisko dwie minuty.

Kosa Kosiniak w przedostaniej rundzie wmmp 2016 (4)

Kolejny start, w wielkim finale międzynarodowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup, czeka Patryka w dniach 24-25 września na znanym z Formuły 1 torze Hockenheim.

„Chcieliśmy w ten weekend wygrać i zrealizowaliśmy nasz cel – mówi Patryk Kosiniak. – Wiedziałem, że przy pokrywających się kalendarzach wywalczenie tytułu w kraju będzie trudne, choć dominowaliśmy we wszystkich wyścigach, w których startowaliśmy, ale najważniejsze, że jesteśmy w świetnej formie przed wielkim finałem pucharu Yamahy. W sobotę wyścig był kilka razy przerywany. Niestety po ostatnim restarcie już na pierwszym kółku zatrzymały mnie drobne problemy techniczne, dlatego w niedzielę ruszałem z ostatniej pozycji, ale przebiłem się na prowadzenie już w pierwszym zakręcie i mocno odskoczyłem rywalom. Kontrolowałem sytuację i bawiłem się jazdą. Bardzo dziękuje ekipie Wójcik FHP Racing Team za udany sezon w mistrzostwach Polski i czekam już na mój ostatni wyścig w Niemczech.”

Kosa Kosiniak w przedostaniej rundzie wmmp 2016 (2)

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem patrykkosiniak.com i na oficjalny profilu na Facebooku facebook.com/patrykkosiniak69

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, Janik Stolarka Okienna, the12, Yamaha Motor Polska, Dunlop.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl