Motocykle przygotowywane przez fachowców z mistrzostw świata, pełen cykl Alpe Adria i starty w wybranych rundach mistrzostw Włoch klasy Superbike. Toruński zespół AF Racing w sezonie 2020 mierzy wysoko!

Kiedy trafiliśmy na ogłoszenie o sprzedaży wyścigowej naczepy AF Racing Teamu, mocno się zdziwiliśmy. Czy to oznacza koniec kolejnego polskiego zespołu? 

„Wręcz przeciwnie – uspokoił nas w rozmowie telefonicznej szef ekipy, Dariusz Małkiewicz. – Co prawda wystawimy w tym sezonie tylko dwóch zawodników, dlatego niepotrzebna jest nam tak duża naczepa, ale nasze plany są ambitne”. 

Barwy zespołu toruńskiego dilera Ducati ponownie reprezentować będą w tym roku Słoweniec Marko Jerman oraz ubiegłoroczny triumfator Pucharu Alpe Adria Cup 1000, Holender polskiego pochodzenia Robin Kraaikamp, którzy wystartują w pełnym cyklu Alpe Adria odpowiednio w klasie Superbike i Superstock. 

Zawodnicy dosiądą motocykli Ducati Panigale V4 R, za których przygotowanie odpowiadać będzie włoski zespół i tuner Barni Racing. Ekipa Marco Barnabo nie tylko świetnie radzi sobie w World Superbike, ale także od lat dominuje w mistrzostwach Włoch, gdzie jej barwy reprezentuje kierowca testowy projektu MotoGP Ducati, Michele Pirro. 

„Nasze motocykle będą przygotowane identycznie jak maszyna Pirro z mistrzostw Włoch – dodaje Dariusz Małkiewicz. – Możemy liczyć nie tylko na elektronikę prosto z World Superbike czy szkolenia dla naszych mechaników, ale także osobiste wsparcie głównego inżyniera zespołu, który w tym roku będzie pracował z Leonem Camierem w WorldSBK. Otrzymaliśmy także duże wsparcie od Akrapovica i wykłady wydechowe niedostępne na rynku. Takie same jak te, z których korzysta Pirro.”

81935527_2148536375250145_6047473901645070336_n

Wszystko po to, aby wystartować nie tylko w pełnym cyklu Alpe Adria, ale również w wybranych rundach mistrzostw Włoch. Póki co czekamy jeszcze na potwierdzenie terminu ostatniej rundy Alpe Adria, ale przynajmniej trzy weekendy mistrzostw Włoch nie kolidują z rundami AA, dlatego jest szansa, że zawodników toruńskiego zespołu zobaczymy w serii CIV Superbike kilka razy.

Dla ekipy Dariusza Małkiewicza nie będzie to jednak wcale debiut w mistrzostwach Włoch. W 2016 roku toruński team wystartował razem z Danielem Bukowskim w ostatniej rundzie na Mugello. „Buła” zaimponował wówczas przebijając się na początku pierwszego, deszczowego wyścigu z 25. pola startowego do pierwszej dziesiątki, ale nie dojechał do mety z powodu wywrotki. W niedzielę, już na suchym torze, Daniel był 19. Niestety, póki co wyścigowe plany popularnego „Buły” stoją pod znakiem zapytania, ale mamy nadzieję, że jego również nie zabraknie w tym roku na torze. 

W ostatnich trzech sezonach wyścigi mistrzostw Włoch transmitowane były na żywo przez platformę NC+ na antenach nSport+ i Canal+ Now. Czekamy na potwierdzenie, jak będzie w tym roku.

Tymczasem pierwsza runda serii Alpe Adria, którą w tym sezonie organizuje nowy promotor, już pod koniec kwietnia na słowackim Slovakiaringu. Druga runda odbędzie się z kolei na wracającym do kalendarza AA torze Poznań i będzie połączona ze zmaganiami mistrzostw Polski, dzięki czemu czerwone Panigale zobaczymy w akcji także na naszym podwórku.

Ogłoszenie sprzedaży naczepy zespołu AF Racing znajdziecie klikając TUTAJ. 

82293339_2684617274956098_4253691848536621056_n