Ambitne plany polskiego zespołu

- Mick

Motocykle przygotowywane przez fachowców z mistrzostw świata, pełen cykl Alpe Adria i starty w wybranych rundach mistrzostw Włoch klasy Superbike. Toruński zespół AF Racing w sezonie 2020 mierzy wysoko!

Kiedy trafiliśmy na ogłoszenie o sprzedaży wyścigowej naczepy AF Racing Teamu, mocno się zdziwiliśmy. Czy to oznacza koniec kolejnego polskiego zespołu? 

„Wręcz przeciwnie – uspokoił nas w rozmowie telefonicznej szef ekipy, Dariusz Małkiewicz. – Co prawda wystawimy w tym sezonie tylko dwóch zawodników, dlatego niepotrzebna jest nam tak duża naczepa, ale nasze plany są ambitne”. 

Barwy zespołu toruńskiego dilera Ducati ponownie reprezentować będą w tym roku Słoweniec Marko Jerman oraz ubiegłoroczny triumfator Pucharu Alpe Adria Cup 1000, Holender polskiego pochodzenia Robin Kraaikamp, którzy wystartują w pełnym cyklu Alpe Adria odpowiednio w klasie Superbike i Superstock. 

Zawodnicy dosiądą motocykli Ducati Panigale V4 R, za których przygotowanie odpowiadać będzie włoski zespół i tuner Barni Racing. Ekipa Marco Barnabo nie tylko świetnie radzi sobie w World Superbike, ale także od lat dominuje w mistrzostwach Włoch, gdzie jej barwy reprezentuje kierowca testowy projektu MotoGP Ducati, Michele Pirro. 

„Nasze motocykle będą przygotowane identycznie jak maszyna Pirro z mistrzostw Włoch – dodaje Dariusz Małkiewicz. – Możemy liczyć nie tylko na elektronikę prosto z World Superbike czy szkolenia dla naszych mechaników, ale także osobiste wsparcie głównego inżyniera zespołu, który w tym roku będzie pracował z Leonem Camierem w WorldSBK. Otrzymaliśmy także duże wsparcie od Akrapovica i wykłady wydechowe niedostępne na rynku. Takie same jak te, z których korzysta Pirro.”

81935527_2148536375250145_6047473901645070336_n

Wszystko po to, aby wystartować nie tylko w pełnym cyklu Alpe Adria, ale również w wybranych rundach mistrzostw Włoch. Póki co czekamy jeszcze na potwierdzenie terminu ostatniej rundy Alpe Adria, ale przynajmniej trzy weekendy mistrzostw Włoch nie kolidują z rundami AA, dlatego jest szansa, że zawodników toruńskiego zespołu zobaczymy w serii CIV Superbike kilka razy.

Dla ekipy Dariusza Małkiewicza nie będzie to jednak wcale debiut w mistrzostwach Włoch. W 2016 roku toruński team wystartował razem z Danielem Bukowskim w ostatniej rundzie na Mugello. „Buła” zaimponował wówczas przebijając się na początku pierwszego, deszczowego wyścigu z 25. pola startowego do pierwszej dziesiątki, ale nie dojechał do mety z powodu wywrotki. W niedzielę, już na suchym torze, Daniel był 19. Niestety, póki co wyścigowe plany popularnego „Buły” stoją pod znakiem zapytania, ale mamy nadzieję, że jego również nie zabraknie w tym roku na torze. 

W ostatnich trzech sezonach wyścigi mistrzostw Włoch transmitowane były na żywo przez platformę NC+ na antenach nSport+ i Canal+ Now. Czekamy na potwierdzenie, jak będzie w tym roku.

Tymczasem pierwsza runda serii Alpe Adria, którą w tym sezonie organizuje nowy promotor, już pod koniec kwietnia na słowackim Slovakiaringu. Druga runda odbędzie się z kolei na wracającym do kalendarza AA torze Poznań i będzie połączona ze zmaganiami mistrzostw Polski, dzięki czemu czerwone Panigale zobaczymy w akcji także na naszym podwórku.

Ogłoszenie sprzedaży naczepy zespołu AF Racing znajdziecie klikając TUTAJ. 

82293339_2684617274956098_4253691848536621056_n

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl