Znamy pierwsze daty prezentacji zespołów MotoGP

- Mick

Ducati, Suzuki i Hondy potwierdziły już daty i miejsca prezentacji swoich tegorocznych zespołów fabrycznych w MotoGP. Oto krótkie zestawienie: 

Oczywiście wszystko jest już jasne jeśli chodzi o składy i zawodników, a do tego nie spodziewamy się raczej większych zmian jeśli chodzi o czołowych sponsorów poszczególnych teamów, dlatego podczas prezentacji nie czekają nas raczej spektakularne niespodzianki.

Ostatnie lata pokazują także, że prezentacje w Europie to jedynie debiut nowych malowań, często na starszych wersjach motocykli, dlatego także technicznie nie spodziewamy się przełomów.

Mimo wszystko czasami nawet subtelne zmiany malowania robią dużą różnicę, co w ostatnich sezonach regularnie potwierdza Ducati, dlatego jesteśmy ciekawi, co czeka nas w najbliższych tygodniach.

To właśnie Ducati jako pierwsze odkryje karty. Zrobi to w centrum Bolonii 23 stycznia, czyli tuż przed pierwszymi testami w Malezji. Jest więc praktycznie pewne, że zobaczymy nowe barwy na starych motocyklach. Mimo wszystko przez chwilę zastanawialiśmy się nawet, czy nie wyskoczyć z tej okazji do Włoch, bo ceny i terminy lotów z Berlina wydają się atrakcyjne. Sęk w tym, że podobnie jak rok temu, prezentacja zespołu z dwoma włoskimi zawodnikami odbędzie się po włosku, więc tym razem zostaniemy przy relacji online. Tym bardziej, że jeśli chodzi o nowe Desmosedici technicznie więcej zobaczymy dopiero podczas testów w Malezji.

Niestety, szanse wyjazdu na kolejne dwie zaplanowane prezentacje są już dużo mniejsze, ponieważ Honda i Suzuki zaplanowały swoje eventy poza Europą. Repsol Honda ponownie zorganizuje swoją prezentację w stolicy Indonezji, Dżakarcie, tym razem czwartego lutego. Jak widać nawet dwóch hiszpańskich zawodników i potężny, hiszpański sponsor to za mało, aby skłonić HRC do odwrócenia się plecami od swojego największego rynku. Tym bardziej, że do zespołowego budżetu mocno dorzuca się także indonezyjski oddział Hondy, Astra.

Może na siłę szukamy drugiego dna, ale takie niepozorne sygnały mogą sugerować, że rzeczywiście jest coś więcej niż tylko ziarno prawdy w plotkach, które mówią, iż dni współpracy Repsola i Hondy są już policzone…

Szóstego lutego swoją prezentację zorganizuje zespół Suzuki Ecstar i choć ekipa nie potwierdziła jeszcze miejsca, to z całą pewnością będzie to – podobnie jak w ostatnich latach – tor Sepang, gdzie dzień później rozpoczną się oficjalne testy MotoGP.

Czekamy na trzy pozostałe zespoły fabryczne. W obliczu kontrowersji wokół Andrei Iannone raczej nie spodziewamy się imprezy z pompą w wykonaniu Aprilii. W poprzednich latach KTM swoje prezentacje organizował w Austrii, ale póki co nie potwierdził jeszcze co czeka nas w tym roku.

Yamaha, po serii prezentacji w Hiszpanii podczas współpracy z Movistarem, po ubiegłorocznym dołączeniu do zespołu Monstera jako sponsora tytularnego, swoją prezentację przed sezonem 2019 zorganizowała, podobnie jak Honda, w Dżakarcie tuż przed pierwszymi testami w Malezji. Jak będzie tym razem?

Harmonogram zespołowych prezentacji:

23 stycznia, Ducati, Bolonia

4 lutego, Repsol Honda, Dżakarta

6 lutego, Suzuki Ecstar, Sepang

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl