Red Bull 111 Megawatt – znamy już plan terenu imprezy!

- MotoRmania

Niepowtarzalna trasa w energetycznej scenerii. Piach, kamienie i 100 metrowe roznice wysokości terenu. Impreza Red Bull 111 Megawatt zapowiada się niezwykle imponująco!

Niezwykle widowiskowa dyscyplina sportów motocyklowych – hard enduro – zawita we wrześniu do Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wraz z nią na zawodach Red Bull 111 Megawatt zjawią się lokalni i międzynarodowi riderzy, a wśród nich słynny Taddy Błażusiak. Rywalizacja rozegrana zostanie w weekend 6 i 7 września.

Każdy z zawodników będzie musiał zmierzyć się z wymagającą, trzyetapową trasą, o łącznej długości 45 kilometrów.
Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 6 września o godz. 13 , zawodnicy staną do kwalifikacji, które odbędą się w dwóch pojedynczych przejazdach na czas, na specjalnie przygotowanej, krótszej trasie. W finałowym wyścigu 7 września riderzy zostaną ustawieni w linii według czasów uzyskanych w kwalifikacjach. Red Bull 111 Megawatt to największe w Polsce zawody hard enduro. W niedzielę o godz.13 we wspólnym starcie ruszy kilkaset motorów. Dramaturgii wydarzeniu doda również surowa sceneria terenu kopalni.

Red-Bull-111-Megawatt_(17)--fot
Trasa wyścigu Red Bull 111 Megawatt wyznaczona została przez dyrektora sportowego zawodów Bartosza Obłuckiego na obszarze kopalni odkrywkowej węgla brunatnego w Bełchatowie, należącej do Grupy Kapitałowej PGE. W tym miejscu wydobywa się 33 mln ton węgla rocznie, czyli połowę krajowej produkcji. To jeden z największych tego typu obiektów w Europie. Baza rajdu znajdować się będzie w okolicach miejscowości Kleszczów. Uczestnicy będą musieli pokonać trzy 15-kilometrowe okrążenia. Na całej długości zostaną rozstawione Punkty Kontroli Przejazdu.

Red-Bull-111-Megawatt_(14)--fot
Przygotowana trasa jest zróżnicowana i można ją podzielić na trzy kolejne sekcje: crossową, enduro-crossową i extreme enduro. Na wstępie zaplanowana jest szybka terenowa jazda po piachu, obfitująca w niełatwe podjazdy i zjazdy. Różnica poziomów między najniższym, a najwyższym punktem w sektorze wynosi ok. 40 metrów. Najwyższy podjazd będzie liczył ok. 30 metrów. Po tym odcinku zawodnicy zmierzą się z kilometrową trasą enduro-cross. Specjalnie przygotowane przeszkody, typu moto cross i trial, o różnej nawierzchni i różnym stopniu trudności, na pewno podniosą poziom adrenaliny! Po takiej zaprawie rozpocznie się najtrudniejszy etap rajdu – extreme enduro – liczne spadki i podjazdy, bardzo zmienna nawierzchnia, od kopalnianych pyłów, przez piachy po obsypujące się skały, żwir i tłuczeń, zmuszą zawodników do pokazania wszystkich swoich umiejętności. Różnica poziomów terenu wyniesie nawet 100 metrów.

Red-Bull-111-Megawatt_(10)--fot

Tor z pewnością będzie interesującym polem zmagań dla czołówki wyścigu. Dla poczatkujących zawodników trasa oczywiście będzie wymagająca, ale w najtrudniejszych jej punktach, uczestnicy będą mogli korzystać z wytyczonych objazdów.
Red Bull 111 Megawatt to niezwykły sprawdzian umiejętności i hartu ducha. Nie bez znaczenia będzie zatem doping fanów off-road‘owych zmagań. Dlatego wstęp dla widzów jest bezpłatny. Dla publiczności zostaną wyznaczone specjalne sektory widokowe. Ukształtowanie terenu kopalni i rozplanowanie trasy umożliwiają obserwowanie zmagań na każdym etapie.

Red-Bull-111-Megawatt_(5)--fot

Kto dotrzyma tempa legendarnemu numerowi 111, okaże się już 6-7 września w Bełchatowie.
Wciąż można się zapisać i wziąć udział w tym niezwykłym wyścigu. Więcej informacji, zapisy oraz regulamin znajdują się na stronie: www.redbull111megawatt.pl
W ramach pakietu startowego uczestnicy mogą liczyć, między innymi, na miejsce campingowe z dostępem do wody, prądu i toalet, posiłek, napoje oraz oficjalne upominki związane z imprezą. Najlepsi powalczą o nagrody finansowe i rzeczowe.

Regulamin zawodów dostępny jest pod linkiem: www.win.gs/1mpk6wt

SZCZEGÓŁY LOKALIZACYJNE:
Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, ul. 9/7 Boczna, 97-410 Kleszczów
Koordynaty GPS: 51.222807,19.323763

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl