Carl Fogarty leci ogniem w zawodach enduro – rok 1989

- Piotr Jędrzejak

Kiedyś to było!

Zawodnicy nie byli ograniczani szczegółowo podpisywanymi kontraktami, przed i po wyścigach urządzało się prawdziwe balangi, a poza weekendem wyścigowym działy się szalone rzeczy. Ten czas już nie wróci (może to i dobrze?), ale za to dzisiejsi zawodnicy to profesjonaliści wysokiej klasy na wyspecjalizowanym sprzęcie. Zobaczcie więc, jak to było, gdy sporty motorowe były bardziej szalone same w sobie.

Na przykład w roku 1989 na Wyspie Man odbywały się nie tylko legendarne wyścigi drogowe, ale też seria IMC Tour of Mann. W ramach tych zawodów, 12 najlepszych zawodników z topowych brytyjskich zespołów pojawiało się na Wyspie, ścigając się w zawodach o wielu dyscyplinach. Ścigali się z czasem na krótkich odcinkach specjalnych. Część z tych zawodów to szybkie odcinki enduro na maszynach typu Honda NX 650 Dominator czy Yamaha XTZ 750 Super Ténére.

Wśród zawodników byli ścigający się na co dzień w World lub British Superbikes: Carl Fogarty, Nick Jefferies, Mick Grant, John Reynolds. Zwróćcie uwagę na sposób jazdy Foggiego na Hondzie (pierwsze 40 sekund klipu): technika „wszystko albo nic”.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl