Vinales wygrywa wirtualne GP Hiszpanii MotoGP

- Mick

Maverick Vinales wygrał wirtualny wyścig o GP Hiszpanii klasy MotoGP na torze w Jerez de la Frontera.

Do wirtualnej walki stanęło po jednym z zawodników każdego zespołu MotoGP z jednym wyjątkiem. Jako obrońcy tytułu ekipa Repsol Honda mogła wystawić obu braci Marquezów.

Połowa stawki wywróciła się już tuż po starcie, w pierwszym i drugim zakręcie, podczas gdy zamieszanie wykorzystał Pecco Bagnaia, który odskoczył od rywali.

Wkrótce zaatakować go spróbował Alex Marquez, ale wejście pod łokieć zakończyło się dla Hiszpana wywrotką.

Tej nie ustrzegł się także Bagnaia, który upadł pod koniec liczącego 13 okrążeń wyścigu, oddając prowadzenie Vinalesowi, drugie miejsce właśnie młodemu Marquezowi i finiszując ostatecznie na trzeciej pozycji.

Tym razem do walki stanęli także zawodnicy klas Moto2 i Moto3, fundując kibicom całkiem niezłe widowisko. W obu przypadkach także możemy jednak mówić o festiwalu wywrotek.

W porównaniu do poprzednich wyścigów na Mugello i Red Bull Ringu dzisiaj stawka korzystała już najnowszej odsłony oficjalnej gry MotoGP w wersji 2020.

Mimo wszystko mamy jednak mieszane uczucia. Raz, że choć wizualnie spektakularna, gra MotoGP 20 w wersji multiplayerowej graficznie nie do końca daje radę.

Dwa, że do życzenia sporo pozostawia nadal także sama realizacja przekazu, z nieco chaotycznym przeskakiwaniem pomiędzy uczestnikami oraz komentarzem zagłuszanym przez wypowiedzi samych zawodników.

Wirtualnym wyścigom MotoGP daleko jeszcze do poziomu, jaki prezentuje realizacja wielu esportowych serii samochodowych iRacing, choć to w dużej mierze także kwestia samej platformy.

Ok, fajnie było znów zobaczyć znajome twarze i trochę się pośmiać, a przy okazji wesprzeć oficjalną organizację charytatywną cyklu GP, ale esportowe MotoGP długo jeszcze będzie na równi z prawdziwym widowiskiem.

Powtórkę wirtualnego GP Hiszpanii obejrzycie tutaj:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl