Sezon MotoGP ruszy w sierpniu?

- Mick

Szef MotoGP Carmelo Ezpeleta udzielił w niedzielę optymistycznego wywiadu hiszpańskiej stacji radiowej Onda Cero.

Według Hiszpana najbardziej optymistyczną opcją jest otwarcie granic już w lipcu, ale wznowienie rywalizacji w MotoGP raczej nie nastąpi w Finlandii, ponieważ nowy tor Kymiring nie otrzymał jeszcze finalnej homologacji.

Pod znakiem zapytania, z powodu zakazu organizowania imprez masowych aż do końca sierpnia, stoi także czerwcowy wyścig w Niemczech. Jego losy rozstrzygną się oficjalnie w przyszłym tygodniu, ale według Ezpelety najbardziej optymistyczną opcją jest sierpniowy start sezonu w Brnie i Austrii.

Carmelo liczy, że uda się zorganizować 10 – 12 rund, ale bierze też pod uwagę zaledwie osiem.

Najgorszy scenariusz? Według Ezpelety to rozegranie sezonu w listopadzie na góra dwóch lub trzech hiszpańskich torach i to bez publiczności.

„Oczywiście bylibyśmy głupi, gdybyśmy nie brali pod uwagę scenariusza w którym wyścigi w tym roku się nie odbędą, ale byłby to dla nas duży ekonomiczny cios – powiedział Carmelo. – W tej chwili nie skłaniamy się jednak ku tej opcji. Wszystko jest możliwe, ale w tej chwili mam w głowie wizję startu sezonu w sierpniu”.

Pisaliśmy już dzisiaj o tym, jak ten sezon może wyglądać, ale przyznacie chyba, że lepiej byłoby TAK niż wcale, prawda?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl