Sezon MotoGP ruszy w sierpniu?
Mick
20 kwietnia 2020

Szef MotoGP Carmelo Ezpeleta udzielił w niedzielę optymistycznego wywiadu hiszpańskiej stacji radiowej Onda Cero.

Według Hiszpana najbardziej optymistyczną opcją jest otwarcie granic już w lipcu, ale wznowienie rywalizacji w MotoGP raczej nie nastąpi w Finlandii, ponieważ nowy tor Kymiring nie otrzymał jeszcze finalnej homologacji.

Pod znakiem zapytania, z powodu zakazu organizowania imprez masowych aż do końca sierpnia, stoi także czerwcowy wyścig w Niemczech. Jego losy rozstrzygną się oficjalnie w przyszłym tygodniu, ale według Ezpelety najbardziej optymistyczną opcją jest sierpniowy start sezonu w Brnie i Austrii.

Carmelo liczy, że uda się zorganizować 10 – 12 rund, ale bierze też pod uwagę zaledwie osiem.

Najgorszy scenariusz? Według Ezpelety to rozegranie sezonu w listopadzie na góra dwóch lub trzech hiszpańskich torach i to bez publiczności.

„Oczywiście bylibyśmy głupi, gdybyśmy nie brali pod uwagę scenariusza w którym wyścigi w tym roku się nie odbędą, ale byłby to dla nas duży ekonomiczny cios – powiedział Carmelo. – W tej chwili nie skłaniamy się jednak ku tej opcji. Wszystko jest możliwe, ale w tej chwili mam w głowie wizję startu sezonu w sierpniu”.

Pisaliśmy już dzisiaj o tym, jak ten sezon może wyglądać, ale przyznacie chyba, że lepiej byłoby TAK niż wcale, prawda?

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły