Polak wystartuje przy MotoGP!

- Mick

Zaledwie trzynastoletni Mateusz Molik jako jedyny Polak wystartuje w tym roku w pierwszej edycji serii Northern Talent Cup, pucharu markowego, którego rundy odbywać się będą m.in. podczas weekendów MotoGP i WorldSBK.

Mateusz to syn Jacka Molika, przed laty czołowego zawodnika mistrzostw Polski, dziś trenera i instruktora popularnych treningów Speed Day. W minionym sezonie trzynastolatek zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski klasy Sport 250 oraz Puchar Polski Pit Bike SM w klasie Stock 150 Junior.

Molik, który w 2019 roku ścigał się w barwach Rabin Racing Teamu, będzie jedynym Polakiem w stawce i jedynym reprezentantem ekipy Speed Day Racing Team Junior.

Do startu w pierwszej edycji Northern Talent Cupu dopuszczono 24 zawodników, w tym jedną zawodniczkę, z jedenastu państw, reprezentujących barwy piętnastu różnych ekip. W serii przeznaczonej dla młodych talentów brak co prawda znanych nazwisk, ale uwagę zwraca m.in. pochodzący z Rumunii Jacopo Hosciuc, jeden z czołowych zawodników włoskiej klasy Pre-Moto3 ostatnich lat.

Mateusz Molik w akcji podczas sezonu 2019 - zdjęcia: Racing Racing Team

Mateusz Molik w akcji podczas sezonu 2019 – zdjęcia: Racing Racing Team

Nie brakuje za to znanych zespołów, które wystawią swoje juniorskie ekipy. Wśród nich m.in. PrustelGP czy Snipers Junior Team. Ciekawostką jest także juniorski zespół toru w Brnie.

Uczestnicy staną do walki podczas siedmiu rund. Każda z nich to dwa wyścigi. Zmagania na niemieckim Sachsenringu i w czeskim Brnie odbędą się podczas weekendów MotoGP. Otwierająca sezon runda w Assen połączona będzie z kolei ze zmaganiami WorldSBK. Cztery pozostałe rundy odbędą się przy mistrzostwach Niemiec IDM. Wszyscy zawodnicy dosiądą identycznych motocykli marki KTM.

Oto lista startowa i kalendarz:

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 18.48.17

Zrzut ekranu 2020-01-15 o 18.48.31

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl