Nowy kontrakt Rossiego przyćmiony tragedią

- Mick

W czasie I rundy MotoGP w Katarze – wygranej przez Lorenzo – Valentino Rossi ogłosił w piątek przedłużenie swojego kontraktu z Yamahą. Niestety radość jego kibiców przyćmił śmiertelny wypadek.

To był emocjonujący weekend. Na torze w Losail rozpoczął się sezon MotoGP. Do obrony swojego mistrzowskiego tytułu ostro ruszył Jorge Lorenzo, na mecie wyścigu wyprzedzając konkurencję o dwie sekundy. Jednak w weekend miało miejsce kilka innych wydarzeń, o których również powinniście wiedzieć. Włoch Andrea Iannone pobił rekord prędkości, rozpędzając swoje Ducati do prędkości aż 351.2 km/h. Najszybsza pod względem prędkości maszyna konkurencji, Yamaha Bradleya Smitha, straciła do tego wyniku 10, Lorenzo aż 15 km/h!

Zobacz też: Relacja z I rundy MotoGP

W piątek, po ostatnich treningach, padok w Katarze obiegła wiadomość o przedłużeniu przez Valentino Rossiego MYM_307638194kontraktu z Yamahą na dwa kolejne lata – 2017 i 2018. To świetna wiadomość dla sportu, ale i nieco zaskakująca dla drugiego zawodnika japońskiej marki, obrońcy tytułu Jorge Lorenzo. Hiszpan jeszcze w środę narzekał, że Yamaha nie chciała przedłużyć z nim umowy przed pierwszą rundą, co daje mu czas na przeanalizowanie ofert konkurencji. Czy rozżalony Hiszpan zostanie w ten sposób pchnięty w ramiona ostro walczącego o niego Ducati? W tym kontekście czwartkowe słowa uznania Rossiego względem Mavericka Vinalesa także nie wydają się przypadkowe. Czyżby czekały nas aż tak duże przetasowania?

Niestety, radość kibiców Rossiego przyćmił w piątek wieczorem wypadek podczas towarzyszącego w Katarze mistrzostwom świata wyścigu lokalnego pucharu klasy 600. Karambol, w którym na rozlanym w trzecim zakręcie oleju poza tor wyleciało aż siedmiu zawodników, zakończył się tragicznie. Z powodu uderzenia przez sunący po poboczu motocykl zginął Tunezyjczyk Taoufik Gattouchi. Pierwsza pomoc została udzielona natychmiastowo, a następnie przetransportowano go do szpitala w Doha. Niestety lekarzom nie udało się uratować jego życia. 49-latek na stałe od lat mieszkający z rodziną w Doha jeszcze w sierpniu trenował na torze w Poznaniu, gdzie zawiązał wiele przyjaźni z polskimi zawodnikami… Redakcja MotoRmanii i polscy przyjaciele Taoufika składają jego bliskim głębokie wyrazy współczucia.

Taoufik Gattouchi smierc podczas GP Kataru

Taoufik Gattouchi

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl